PLAYER FM

Články / Sloupky/Blogy

Sloupky/Blogy

Šejkr #20: ¡Demolición! Barcelona

Šejkr #20: ¡Demolición! Barcelona

|

Zvuky jara v Barceloně mnohem víc v klidu než kdy jindy, možná díky jinak orientovanému line-upu, možná vyšším levelem pohodlnosti. Pro jednou nebylo vůbec špatné se nikam nehonit, Parkem del Forum procházet v klidu a vychutnávat si různé hladiny (sic!) Wine Tour de Torres. Podrobný report z festivalu vyjde v příštím Full Moonu, loterii o největší malér vyhráli o prsa (ale no tak) Babes in Toyland před The Black Keys, výtečných koncertů ale byla zase spousta. K tomu hned dvakrát na jídle v Casa Delfín (báječné!), plno Basků, protože Copa del Rey a úplně všude katalánské vlajky.


Dlouholetý bubeník Fela Kutiho a blízký kumpán Damona Albarna. Auditori Delux je skvělý prostor, ovšem tenhle roztančený koncert měl být pod širým nebem. High five s Alexem z Fumaça Preta, kteří dohráli těsně předtím. Po jejich koncertě jsme se jen v rychlosti pozdravili s tím, že si ještě napíšem, a potkali se o půl hodiny později na Tonym Allenovi. Náhody neexistují.


Old school sound, intro šampiónů a masakrující flow. Run the Jewels diktovali, suverénně nejlepší hip hop act letos. Shabazz Palaces skvělí, ale složitě zadumaní, Tyler očekávaně úplná blbost. Takhle nějak to vypadalo, jen ten crowd si vynásobte stem.


Howeho Gelba a jeho pouštní komando si dejte v plné kráse stejně jako my v Barceloně. Tohle byla čirá radost, jeden z vrcholů hned první den. Náhodné setkání s agentem kapely krátce po koncertě? Na podzim, ehm, v Praze? Uvidíme…


Barcelona ale není je Primavera Sound, ale taky ulička lásky Carrer de Tallers a Revolver Records. Letos zůstala za nehty letitá španělská edice Trans Europe Express od Krafterk nebo Hyaena od Siouxsie and the Banshees (s Robertem Smithem v sestavě!) s touhle nádherou…


Ovšem výjimečné místo je o pár bloků dále - Wah Wah Records. Za ty roky spousta parádních úlovků právě odsud, letos k nim přibylo Y, debut The Pop Group z roku 1979. Přesně pro tuhle desku jsem si tam přijel. Taky to vždycky poznáte?


Kde jinde kupovat alba od španělských labelů Bang nebo Munster. Druzí jmenovaní před několika lety vydali kompilaci peruánské garážové legendy z poloviny šedesátých let Los Saicos, nazvanou příznačně - ¡Demolición!

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sloupky/Blogy

Karma vrací! (Setkání v sadu)

Karma vrací! (Setkání v sadu)

Václav |
Čeho jsem si vždycky cenil, je svoboda, a to takřka absolutní. Nevím o akci, kde by taková byla.... Setkání na místu zaniklé vesnice na česko-polském pomezí.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
fotoexpo (do 21/10)
jazz go to town (do 14/10)