Články / Recenze

Space Love, vesmírný bič lásky

Space Love, vesmírný bič lásky

mexhouse | Články / Recenze | 04.03.2018

Mezigalaktická audiovizuálně časoprostorová romance tandemu Aka 47 & Voodoo trvá už od roku 2014 a zatím jim to vydalo na šest desek a několik remixů (Dizzcock, Schwarzprior). Zatím jim to vydalo na dlouhý electro špacír s omdesátkovým melírem, který se vyvíjí tak rychle, že z původně chemlonové brambory tu máme sebejistou uhlíkovou káru a osobitý vesmír čím dál jasnějších kontur. Komiksový kosmos, kosmický komiks. Manifest lásky.

ˆ„Opěvujeme individuální revoluci, běh za nejvlastnějším já, vyhození zkostnatělýho systému z jeho vlastních kloubů a ze sedla. Nová móda, futurismu, turistično. Soukromá křížová cesta, oplakáváme každýho padlýho v týhle svatý válce. Protože Každej Je Já...“

Space Love navazují tam, kde se rozběhli trackem Planetárium na předchozí desce Dron (2016). A to jak poeticky, když kombinují hravost českého jazyka s chemickými substancemi, tak i hudebně, totiž potemnělou, příjemně klaustrofobickou flow. A jestli Dron byl náladově i zvukově rozhrkanější, 666KM​/​H je konzistentní jako vakuum. Tady už nejsou vymykající se, tanečně výbojnější nebo vyjetější skladby, tady se nacházíme v jednolitém ekosystému, který s výtrysky radosti, humorem, ironií a metaodkazy zachází rafinovaněji, je ztišený jako zastavená nervóza, klid paniky. Schází aluze na jiné artefakty, tady už vzniká celistvý kosmogon.

Nabízí se srovnání s "juvenilní japanofilkou" Zagami Jericho, která sice cestuje jinou lodí a zdráhal bych se mluvit o korábu, ale cítí podobnou zář silikonového slunce, míří do podobných krajin. Ovšem zatímco Space Love už poznali, kdy je lépe mlčet, sáhli si na extatickou mez, protáhli mozkové orbity hysterickou juchandou a tuší, že tlačit se dá i pomalu, Zagami Jericho tyhle štrapáce teprve čekají. Space Love si oblékli skafandr Aštara Šerana, protekli jím a rozprskli se do reje volných molekul, schopného zformovat improvizovaný taneční parket i mléčnou autostrádu. Ve stejném letokruhu galaxie se žádná z tuzemských skupin nebo producentů nepohybuje tak ladně, žádná nemá místo šaltrpáky tak dobře osahanou černou díru všehomíra. Červená metalíza, snad nenalížu.

Info

Space Love – 666KM​/​H (vlastní náklad, 2017)
bandcamp kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články