PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Tom Chaplin, snaživec

Tom Chaplin, snaživec

|

Britský zpěvák a skladatel Tom Chaplin se po rozpadu světoznámé kapely Keane vydal na sólovou dráhu. Jeho debutové album The Wave zůstává v intencích klavírních poprockových melodií, s Keane se ale v mnoha ohledech rozchází. Jeho písně jsou dospělejší, v textech se ukrývá nemalé množství životních zkušeností, o nichž se Chaplin nezdráhá zmiňovat, někdy možná ve větším měřítku, než je zdrávo.

Roxy je příjemně zaplněná, a to především zamilovanými páry a nadšenými skupinkami dívčích fanynek Keane. Já v té nejhorší náladě, umocněné všudypřítomnými úsměvy a dobrou náladou, což mění hned úvodní hitovka Still Waiting a Chaplinova působivá energie. Skvělý zvuk a ještě lepší zpěvákův hlas charakteristický naprostou čistotou a profesionalitou. Kulisy tvoří obrovská plachta s rozbouřeným mořem, před kterým uprostřed pódia stojí sám Chaplin. Jako by se člověk díval na vizuál desky The Wave.

Znějí hlavně nové skladby, před kterými zpěvák často a barvitě popisuje okolnosti jejich vzniku. Extrémní pozitivita a nemalé množství připomínek vlastních zkušeností s drogami začínají být s nabývající intenzitou podezřelé, jako by si Chaplin snažil vytvořit kult vlastní osobnosti, což po nějaké době působí poněkud nemístně. Příběhy lovesongů naopak znějí přirozeně, romantické písně jako Hold On to Your Love nebo Worthless Worlds jsou polohou, která Chaplinovu přednesu dodává na síle a uvěřitelnosti. Fungují ale i ráznější písně typu Quicksland nebo The River, které si na rozdíl od jiných skladeb udržují specifickou tvář a nesplývají v béčkový romantický cajdák.

Obecenstvo je navzdory rozporuplným proslovům nadmíru spokojeno, takticky zvolený přídavek Everybody’s Changing potěší snad každého, kdo měl okolo roku 2005 někdy zapnuté rádio, a tak si Chaplin po úpěnlivé snaze nakonec přece jen zaslouží spokojené výrazy publika. Doufejme, že příště tomu tak bude s o něco větší přirozeností a bez potřeby ukázat se v tom správném světle.

Info

Tom Chaplin (uk)
6. 3. 2017 Roxy, Praha

foto © Tereza Gonsiorová

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do