Články / Reporty

Trable s dodávkou Alvvays

Trable s dodávkou Alvvays

Jakub Béreš | Články / Reporty | 07.03.2018

Alvvays okamžitě vyprodali Café V lese, tudíž se show přesunula do Rock Café, a melancholické texty o bloumání mezi dvacítkou a třicítkou z druhého alba Antisocialities tak zazněly ve stejně rychle vyprodaném větším prostoru. O melancholických polohách se nedalo mluvit u předskakujících Spinning Coin - floutci, co by klidně mohli dělat předkapelu i Macu DeMarcovi, vypálili svůj repertoár takovou rychlostí, že kromě fanoušků překvapili i zvukaře. A když se vyladil zvuk, předvedli skvělý mix indie písničkářství a ostřejších garážových kytar. Slibné.

To další kanadská indie kometa Alvvays už vyletěla hodně vysoko a na začátku setu se zdálo, že jim to stouplo do hlavy. Vypadali otráveně, jako by jim v hlavě projížděl dlouhý seznam míst, na kterých by v tu chvíli byli raději. Zpěvačka Molly Rankin později vysvětlila, že neměli úplně dobrý týden, protože jim den před koncertem ve Vídni pomalovali dodávku a pár dní předtím ještě okradli v Paříži.

fotogalerie z koncertu tady

Tyto události odnesly i jejich zasněný zvuk a až punkovými kytarami jako by chtěli ventilovat naštvanost. Empatičtí fanoušci je ale rychle nakopli, což si Rankin opakovaně pochvalovala, a dokonce nadhodila, že by se v létě rádi vrátili a prý jestli někdo z fanoušků nemá velký dům s bazénem, kde by mohli bydlet. Žádost o ruku jednoho z příznivců po singlu Archy, Marry Me lakonicky odmítla, ale to už byl klub její. Prosluněný song Dreams Tonite definitivně pohřbil prvotní dojem a Alvvays se proměnili v jednu z těch kapel, která by se na nějaký letní festival rozhodně měla vrátit.

Info

Alvvays (ca) + Spinning Coin (uk)
4. 3. 2018 Rock Café, Praha

foto: Filip Kůstka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články