PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Tradiční putovní joint Dune Rats

Tradiční putovní joint Dune Rats

|

Punková atmosféra podzemního klubu, který je od podlahy po strop polepen plakáty, pleskne do očí už cestou ze schodů. České CBGBs. Absence výčepu dotváří squatterskou atmosféru, lahváče, kam se člověk podívá. Aby viděl, co se děje na pódiu, je především vinou nízkého stropu o mnoho složitější. Support v rukou sympatické dvojice Gooch Palms, taktéž z Austrálie. Zpěvák Leroy Macqueen s hlasem charakterní barvy (něco mezi Alexem Kapranosem a Ianem Curtisem) spolu s půvabnou Kat Friend, která vestoje zpívá a bubnuje na nevšední bicí. Žánrově i složením připomínají Subways, jen zvuk zní hlavně díky syrovým bicím mnohem garážověji. Texty i melodie jsou chytlavé, pozitivní, nic jiného se ale od kapel, které se řadí do žánrů jako ‚aussie‘ nebo ‚surf‘ punk, nedá očekávat. Na předkapelu sklízí Gooch Palms abnormální ohlas, poguje se, je narváno.

fotky z koncertu tady

Dune Rats. Zpěvák Danny Beusa vypadá, jako by mu někdo od posledně přifoukl oční bulvy, koulí jimi do publika přímo děsivě. Od prvního songu se na pódium hrnou stagediveři. Texty, které si ještě před rokem v Café V lese broukalo pár jedinců, dnes sborově zpívá celý klub. V průběhu jedné skladby se na pódium vrhne fanoušek a překvapenému Beusovi vlepí pusu. „Where is my boyfriend?“ reaguje o pauze zpěvák a doplní, že je rád za lásku, která mezi Dune Rats a Českou republikou přetrvává. Znějí všechny skladby z nového alba, nejvýraznější ovace sklízí 6 Pack, Scott Green a Braindead, dostane se ale i na staré fláky jako Red Light Green Light, Superman nebo Fuck It! Mezi písněmi se už tradičně exuje pivo z bot a nechává se kolovat obří putovní joint, přičemž se poguje téměř po celé ploše parketu. Když vzduch dosáhne tropického stupně, poskakující publikum brzy vypadá, jako když oblečeného do vody hodí. Podobně na tom jsou i Dune Rats, kteří možná až příliš brzy končí gig skladbou Bullshit. Na pódiu přebývá patnáct lidí, po stropě lezou tři odvážlivci, v rohu někdo zvrací a všude po zemi se válí prázdné lahváče.

Info

Dune Rats (aus) + Gooch Palms (aus)
7. 5. 2017 Strahov 007, Praha

foto © Jakub Václavek

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

Když si ženy hrají (Monika Werkstatt)

Když si ženy hrají (Monika Werkstatt)

blueskin |
Jako by se ani nejednalo o koncert čtyř výjimečných hudebnic, ale spíš o nějaký společenskovědný kongres. Ten večer byl ale přece jen především ve znamení hudby.
Láska se nečte! (Converge a ti druzí)

Láska se nečte! (Converge a ti druzí)

WAGHiSS666 |
V Majesticu se podlaha plní ozajstnými metlami, co na eventu fňukaj, proč mají vlasatí supportovat každý jen po půl hodině. Překvapuje mě, že si ke kafi můžu zapálit...
Všechny zvuky světa (Pierre Bastien)

Všechny zvuky světa (Pierre Bastien)

blueskin |
... rozmary mechanických konstrukcí. Přesně to měl na mysli Bastienův obdivovatel Aphex Twin, když jeho tvorbu nazval analogovou obdobou elektronické hudby. Naživo?

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
fleet foxes (do 8/11)