Články / Seriály / / Turban

Turban #60: Tvrdý beat

Turban #60: Tvrdý beat

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 30.10.2013

Do Turbanu přijal tentokrát pozvání „muž mnoha muzikálních tváří“, možná ho budete znát coby Bourka, nejspíše coby Bonuse, a pokud se pohybujete na té správné hudební ose, možná už jste zachytili i jeho ambientní snažení pod pseudonymem Karel Mojžíš. Do Turbanu se však dostavil ve své dosud nejbeatovější inkarnaci – Martin Tvrdý.

V té také podniká výpravy na odvrácenou stranu tvorby elektronické hudby společně s Mary C coby Kreaton a můžete si být jisti, že skoro žádný z aktuální nabídky hardwareu/softwareu určeného pro dělání beatů, smyček, droneů, faxů a obecně zvuků (nejen v kontextu tzv. taneční hudby) nezůstane ušetřen jejich všetečné prověrky.

Beatovou prověrku složil Martin Tvrdý úspěšně i v Turbanu, kde po krátkém rozhovoru o jeho ambicích ve světě svaté trojice „IDM, minimal techno, glitch“ a pár ukázkách z hudebních vod, kam se plaví pro inspiraci, došlo i na jeho Live DJ Set – první svého druhu v Turbanu. Výsledný libec si poslechněte níže a Turban vám garantuje, že v podobných sessions bude po této příjemné zkušenosti moc rád pokračovat.

Playlist Turban 26.10. 2013:
Atom TM - Love U (Like I Love My Drum Machine) (Raster-Noton, 2013)
Alva Noto - Neue Stadt (Skizze 8) (Mille Plateaux, 2001)
Fax – Myopia (Static Discos, 2003)
Martin Tvrdý Live DJ Set

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články