Články / Reporty

Valentýnské opojení se Sofi Tukker

Valentýnské opojení se Sofi Tukker

Jiří Mališ | Články / Reporty | 15.02.2018

Hodinové zahřívačky v podání djů většinou nemusím. Ale rozcvička do tempa Disco de Janeiro v podání LP Giobbi byla přesně tím, co zmrzlá Kodaň potřebovala. Afrokubánský house roztancoval zaplněný sál a vydýcháno bylo v cuku letu. Americká djka trsala za pultíkem a laškovně vyzývala diváky v zadních řadách, aby se nebáli tancovat hned ze začátku. Drinky tekly proudem a po závěrečném remixu Trying to Be Cool následoval zasloužený potlesk, který by mohly závidět i některé hlavní kapely, které se v Ideal Baru objevují.

Umírněných ovací se ale hvězdy večera bát nemusely, na americké popové duo Sofi Tukker bylo dlouho dopředu vyprodáno. Většinu obecenstva tvořily páry ve středním věku, koncert vycházejících hvězd, jež proslavily především reklamy na Apple, byl očividně ideálním konzervativním dárkem k Valentýnu. A hned zkraje bylo jasno, že jsme se všichni ocitli na nejlepší party, kterou Kodaň mohla ve středu večer nabídnout. Vlivu džungle a opojné portugalštiny se celý sál oddal už během úvodních skladeb Matadora a Awoo, na pódiu se z ničeho nic objevila náhodná fanynka a zahrála si doprovodnou tanečnici. Její taneční kreace zbytek sálu zdatně napodoboval. Charisma stříkalo až na chodník, a to nejen z hlavní dvojice na pódiu, ale i z nadšeného publika, které během celého večera nepřestalo tančit, skandovat a šílet.

Sophie ani Tucker během koncertu nedokázali zavřít pusu a mně došlo, jak moc mi ukecaní frontmani chyběli. Dlouho tu nebyla kapela, jíž by se slova o tom, jak moc Kodaň milují, dala věřit. Ale po tom, co většinu koncertu strávili tančením v publiku, o tom nikdo nepochyboval. Jako přídavek zazněl cover Cry for You od September, jehož refrén odzpívalo publikum. Čistý vokál Sophie Hawley-Weld místy pokulhával, vše ale vynahradila během závěrečné Drinkee, kde v plynulé portugalštině takřka rapovala. Tucker Halpern do toho hecoval publikum lépe než kdejaká roztleskávačka a na tempu, kterým koncert zakončili, by se dalo doskákat až do Humpolce.

Info

Sofi Tukker (us) + LP Giobbi (us)
14. 2. 2018
Vega - Ideal Bar, Kodaň
foto: Rasmus B. S. Hansen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články