Články / Reporty

Ve skleněném domě Jessie Ware

Ve skleněném domě Jessie Ware

Jakub Béreš | Články / Reporty | 06.03.2018

Britská třiatřicetiletá zpěvačka Jessie Ware se začátkem dekády proslavila na albu maskovaného producenta SBTRKT a od té doby vydala tři sólovky. Od alternativního R&B a městského soulu se čím dál víc přibližovala k popové formě, jejíž vyvrcholení přišlo na loňském Glasshouse. Nebála se mainstreamu, pročež si vedle Cashmere Cata nebo Francis and the Lights přizvala k nahrávání i Eda Sheerana.

Kvůli technickým problémům nemohl vystoupit český support TeePee a po jejich vyřešení rovnou nastoupila pětičlenná skupina Jessie Ware. To už běžely projekce uvádějící fanoušky do fiktivního skleněného domu, do jeho výstavby architektonické i emocionální. Naznačený konceptuální charakter ale neměl větší opodstatnění a s rozdělením show na tři části souvisel jen do nejasné míry.

fotogalerie z koncertu zde

Set začal minimalistickou milostnou baladou Sam a v osobním duchu se nesl i dále, když přišly na řadu svižnější kousky. Písně o nejistém hledání lásky a strachu ze samoty, o obavách připustit si lásku k tělu pravidelně střídaly skladby o štěstí z aktuální nahrávky Glasshouse, která je inspirovaná sňatkem a porodem první dcery. Jedinou nevýhodou bylo, že všechny skladby byly provedeny v uhlazenějších aranžích, takže místy zanikala jejich nápaditá produkce. Oproti tomu vynikl silný hlas, kterému bylo rozumět každé slovo.

Oslavu lásky doplnily dvě žádosti o ruku. A zatímco ta první proběhla nenápadně pod podiem a zpěvačka na ni reagovala jen gratulací, ta druhá zasekla celé vystoupení, když Jessie Ware pozvala pár na stage. Exponované žádání o ruku působilo sice kýčovitě, ale něco se od té doby změnilo a večer dostal klubově intimní, přátelskou podobu. Jako by se koncertní sál proměnil na onen vysněný skleněný dům, který jsme si předtím zdráhali představit, natož do něj vstoupit.

Info

Jessie Ware (uk)
3. 3. 2018 Divadlo Archa, Praha

foto: Kristýna Padrtová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články