Články / Sloupky/Blogy

Videodrome 1

Videodrome 1

prof. Neutrino | Články / Sloupky/Blogy | 30.09.2018

První díl ze série Videodrome, s níž se budete na FMzinu pravidelně nepravidelně setkávat. Bude přinášet pozoruhodnou videoklipovou tvorbu, starší i tu nejaktuálnější, která ovlivnila či zpestřila vizuální kulturu v rámci hudební sféry. Vybírá a do kontextu zasazuje Petr Mareš aka prof. Neutrino.

Ruská konspirační rozvědka Little BIG z Petrohradu už pár let dominuje ruské postraveové scéně. Jejich gró tkví v pestrých videích, kterých mají prozatím sedmnáct. Parodickými, až sarkastickými videoklipy vůči zaběhlým stereotypům všeho druhu se staly nepřehlédnutelnými nejen pro Rusko. Zde pilotní singl Everyday I'm Drinking z roku 2013, který zesměšňuje všechny ruské národní stereotypy, na které si vzpomenete.

Dalším provokativním videem je Lolly Bomb, které paroduje severokorejského diktátora Kim Čong-una a jeho lásku k jadernému arzenálu. Bomba jako nerozlučná přítelkyně.

Do třetice video Punk's Not Dead, kde Little BIG zparodovali nejznámější klip samotných The Prodigy, a posunuli tak termín „punk“ do nečekané roviny. Oba klipy jsou z letošního alba Antipositive, jehož pokračování by mělo vyjít ještě na podzim.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články