PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Vök, a hole in the ground

Vök, a hole in the ground

|

Odstartovalo se o půl osmé Françoisem Svalisem. Se zlatými třpytkami na obličeji lákal publikum na směsici deep housu a techna a koho to nezajímalo, ten si prohlížel merch, kde zaujala hlavně větrovka. Kdo nic nekoupil, prohloupil, na webu islandské kapely Vök si může koupit maximálně vinyl.

Koho zklamalo, že na novince Vök nazvané Figure ubylo charakteristického saxofonu, smutnět nemusel. Naživo totiž řádil a sóla Andriho Enokssona patřily k vrcholům večera. Po loňském dvojkoncertu s Never Sol se Vök dostalo více prostoru, rozšíření repertoáru umožnilo devadesátiminutový set. Začalo se údernou Breaking Bones, výtečně fungující jako otvírák alba i koncertu, který byl průřezem dosavadní tvorby. Zpívalo se anglicky, výjimkou byla Við Vökum z prvního EP Tension.

fotogalerie z koncertu tady

Jakkoliv studiovka Figure působí místy utahaně, naživo měla grády, kombinace živých nástrojů a elektroniky fungovala na výbornou, stejně tak ledový vokál Margrét Rán Magnúsdóttir. Nejpůsobivější byly po sobě jdoucí Polar a Lightning Storm, které spolu pozoruhodně kontrastovaly. Vök jsou přirovnáváni k The xx a kytarové linky v titulní skladbě nebo singlu Show Me k tomu svádí, na mysli ale vytane i taková MØ. Vök ukázali cit pro melancholické momenty, ale i výbušnost, jako v refrénu Waterfall nebo v agresivní If I Was.

Zajímavá hudba, skromné vystupování, otevřenost po koncertu, komunikativnost. Vök znamená v angličtině něco jako „a hole in the ground“ a dobře naladěná kapela u piva toho řekla daleko více.

Info

Vök (is) + François Svalis
11. 05. 2017 Palác Akropolis, Praha

foto © Jakub Václavek

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

Bongzilla bez odéru?

Bongzilla bez odéru?

Michal Smrčina |
Hned úvodem vyjádřili podiv nad absencí příznačného marihuanového odéru – koncert byl nekuřácký. Přední řady však americké stonery nenechaly dlouho v nesnázích...
Tradiční putovní joint Dune Rats

Tradiční putovní joint Dune Rats

Nikola Piálková |
Mezi písněmi se už tradičně exuje pivo z bot a nechává se kolovat obří putovní joint, přičemž se poguje téměř po celé ploše parketu. Když vzduch dosáhne tropického stupně...
Muzikální krev Dälek

Muzikální krev Dälek

Michal Smrčina |
Rapový kolos se rozjel, pokojíčkem otřásaly industriální podmazy doplněné o dystopické přednášky vedené v naléhavém, ale srozumitelném tónu. Will Brooks byl ve svém živlu.

xp recenze

Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs
Mitski - Puberty 2 90% Mitski - Puberty 2
Linkin Park - One More Light 30% Linkin Park - One More Light
Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky 80% Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky
The Julie Ruin - Hit Reset 80% The Julie Ruin - Hit Reset
Gold Panda - Good Luck and Do Your Best 80% Gold Panda - Good Luck and Do Your Best
Gojira - Magma 70% Gojira - Magma
Insania - Na počátku byl spam 80% Insania - Na počátku byl spam

Akce

habrovka (do 3/6)
na jednom břehu (do 27/5)
wolf lost (bez záruky)
ahoi (do 11/7)
nick cave (do 26/10)