PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Whole new cook, Evidence?

Whole new cook, Evidence?

|

Je bezpředmětné počítat, kolikrát se k nám podíval za poslední dobu. Případ Evidence tak nějak ke zdejšímu publiku přirostl a sympatie jsou vzájemné, silná návštěvnost o tom svědčila. Na předskokany se nehrálo, po úvodních DJ setech se šlo se přímo k věci. Žádná rozvička, rovnou rap. Naskladněn byl klasický sortiment z dnes už letitých elpíček Weatherman, Cats and Dogs anebo také letištního Layoveru.

Amatérský meteorolog se v posledních letech držel zkrátka a dočkali jsme se od něj jen několika čerstvých jednohubek. Pokud to někomu při show vadilo, nedal to znát – mávající les rytmizovaných rukou nepolevoval. Osvědčené skladby střídaly prověřené hity, co na tom, že nového bylo pomálu. Stoner rap ze slunného pobřeží, obohacený o předpovědi počasí, v sobě stále nesl jiskru poctivého undergroundu, ačkoli tentokrát už spíše vyvolával pocity blažené nostalgie. Atmosféra byla silná, osobní a uvolněná, příznačně se usmívající Evidence si držel sebejistou, specifickou flow. Že je „whole new cook“ se sice snažil napovědět trackem z posledního roku, ale následující obligátní hold zlaté éře dvojky Gang Starr (a Guruovi) se stal už natolik opakovaným gestem, že to bylo zbytečné.

Další hudební průlet tvorbou Dilated Peoples zpocené Futurum potěšil, ale to nejzajímavější přišlo až ke konci. A není tím myšlena už obligátní hymna Mr. Slow Flow, která ještě mocně přiložila pod kotlem. Evidence totiž začátkem dubna vypustil do světa první vlaštovku z nové desky nazvanou Throw It All Away s produkcí od věrného komplice Alchemista. Deštěm promáčená skladba s měkkým piánovým podkladem jasně říkala, že se rapper hodlá řídit radou: „Michael, don’t throw it all away.“ A nečekané oznámení, že se na podzim do Prahy vrátí s novým albem, způsobilo rozruch. „Who’s gonna come again next time for the new thing, Prague?!“

Info

Evidence (us)
12. 6. 2017, Futurum, Praha

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

300: bitva u Shikari

300: bitva u Shikari

Jiří Mališ |
Sálem se nesla přátelská nálada, urostlí muži se chytali za ramena a řvali si do obličejů: “Still air in my lungs, still blood in my veins...”

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)
Jaromír Nohavica - Poruba 80% Jaromír Nohavica - Poruba

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
thelma (do 14/1)