PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Whole new cook, Evidence?

Whole new cook, Evidence?

|

Je bezpředmětné počítat, kolikrát se k nám podíval za poslední dobu. Případ Evidence tak nějak ke zdejšímu publiku přirostl a sympatie jsou vzájemné, silná návštěvnost o tom svědčila. Na předskokany se nehrálo, po úvodních DJ setech se šlo se přímo k věci. Žádná rozvička, rovnou rap. Naskladněn byl klasický sortiment z dnes už letitých elpíček Weatherman, Cats and Dogs anebo také letištního Layoveru.

Amatérský meteorolog se v posledních letech držel zkrátka a dočkali jsme se od něj jen několika čerstvých jednohubek. Pokud to někomu při show vadilo, nedal to znát – mávající les rytmizovaných rukou nepolevoval. Osvědčené skladby střídaly prověřené hity, co na tom, že nového bylo pomálu. Stoner rap ze slunného pobřeží, obohacený o předpovědi počasí, v sobě stále nesl jiskru poctivého undergroundu, ačkoli tentokrát už spíše vyvolával pocity blažené nostalgie. Atmosféra byla silná, osobní a uvolněná, příznačně se usmívající Evidence si držel sebejistou, specifickou flow. Že je „whole new cook“ se sice snažil napovědět trackem z posledního roku, ale následující obligátní hold zlaté éře dvojky Gang Starr (a Guruovi) se stal už natolik opakovaným gestem, že to bylo zbytečné.

Další hudební průlet tvorbou Dilated Peoples zpocené Futurum potěšil, ale to nejzajímavější přišlo až ke konci. A není tím myšlena už obligátní hymna Mr. Slow Flow, která ještě mocně přiložila pod kotlem. Evidence totiž začátkem dubna vypustil do světa první vlaštovku z nové desky nazvanou Throw It All Away s produkcí od věrného komplice Alchemista. Deštěm promáčená skladba s měkkým piánovým podkladem jasně říkala, že se rapper hodlá řídit radou: „Michael, don’t throw it all away.“ A nečekané oznámení, že se na podzim do Prahy vrátí s novým albem, způsobilo rozruch. „Who’s gonna come again next time for the new thing, Prague?!“

Info

Evidence (us)
12. 6. 2017, Futurum, Praha

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

Vzpomínáme s Kauan

Vzpomínáme s Kauan

Tomáš Kaňka |
Kauan. Sál plný, po spuštění prvních tónů obeznámený, že zvukově bude dobře. Housle melodicky vedou, netonou v hlukové mase.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
blues alive (do 18/11)
bluefest (do 13/11)
fleet foxes (do 8/11)