Články / Reporty

Whole new cook, Evidence?

Whole new cook, Evidence?

Michal Smrčina | Články / Reporty | 16.06.2017

Je bezpředmětné počítat, kolikrát se k nám podíval za poslední dobu. Případ Evidence tak nějak ke zdejšímu publiku přirostl a sympatie jsou vzájemné, silná návštěvnost o tom svědčila. Na předskokany se nehrálo, po úvodních DJ setech se šlo se přímo k věci. Žádná rozvička, rovnou rap. Naskladněn byl klasický sortiment z dnes už letitých elpíček Weatherman, Cats and Dogs anebo také letištního Layoveru.

Amatérský meteorolog se v posledních letech držel zkrátka a dočkali jsme se od něj jen několika čerstvých jednohubek. Pokud to někomu při show vadilo, nedal to znát – mávající les rytmizovaných rukou nepolevoval. Osvědčené skladby střídaly prověřené hity, co na tom, že nového bylo pomálu. Stoner rap ze slunného pobřeží, obohacený o předpovědi počasí, v sobě stále nesl jiskru poctivého undergroundu, ačkoli tentokrát už spíše vyvolával pocity blažené nostalgie. Atmosféra byla silná, osobní a uvolněná, příznačně se usmívající Evidence si držel sebejistou, specifickou flow. Že je „whole new cook“ se sice snažil napovědět trackem z posledního roku, ale následující obligátní hold zlaté éře dvojky Gang Starr (a Guruovi) se stal už natolik opakovaným gestem, že to bylo zbytečné.

Další hudební průlet tvorbou Dilated Peoples zpocené Futurum potěšil, ale to nejzajímavější přišlo až ke konci. A není tím myšlena už obligátní hymna Mr. Slow Flow, která ještě mocně přiložila pod kotlem. Evidence totiž začátkem dubna vypustil do světa první vlaštovku z nové desky nazvanou Throw It All Away s produkcí od věrného komplice Alchemista. Deštěm promáčená skladba s měkkým piánovým podkladem jasně říkala, že se rapper hodlá řídit radou: „Michael, don’t throw it all away.“ A nečekané oznámení, že se na podzim do Prahy vrátí s novým albem, způsobilo rozruch. „Who’s gonna come again next time for the new thing, Prague?!“

Info

Evidence (us)
12. 6. 2017, Futurum, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články