Články / Reporty

Zbořit a postavit (Creepy Teepee)

Zbořit a postavit (Creepy Teepee)

Ichor | Články / Reporty | 12.07.2017

Třetí, závěrečný den Creepy Teepee. Zvědavosti neubývá, uši unavené industriálním třeskem i klubovými basy jsou to nejmenší. Program začíná relativně nevinně - Mollyho neúnavná synťáková štreka osmdesátými léty i australská garáž Boytoy hrají k oddechu, ale ani v nejmenším jen na pozadí. DJ Katapila s neuvěřitelným signature notebookem představoval svým pendlováním mezi reinterpretací rytmů rodné Ghany a pouťovými hity jeden z nejbizarnějších zážitků festivalu. Mezitím na vnitřní stagi Cou Cou Chloe, jedno z nejčerstvějších producentských jmen. Její hladce industriální ozvuky klubových žánrů naživo překvapivě doplňoval zpěv, překrucován a efektován v reálném čase. Mezi relativně bezstarostným odpoledním programem šlo také o první signál, který předznamenal temnou stranu večera, temnější než noc.

Agent Bla přijeli ze Švédska a nezúčastněný přístup “deathpopové” kapely byl vyhnán do krajnosti - dorazili bez jediného nástroje a na pódiu jako kdyby ani nechtěli být. Jakkoliv se dá podobná situace přijmout s nadhledem a fascinací, unylá tvorba koncert nepodržela. Poněkud jiným charismatem si získal publikum maximálně civilní WICCA PHASE GBC ETERNAL, další trapový ekvivalent valia, a to dokonce bez autotunu. Bez toho by se ovšem neobešla netradiční virální senzace, královna laciných španělských atributů La Zowi, jejíž osobitá flow doprovázená videi byla jedním z nejzajímavějších momentů vůbec.

Vevnitř se mezitím schylovalo ke skromnému zkázonosnému zážitku. Empire Line předvedli nepřetržitý temný dusot, hudbu osekanou na noise a trýznivé beaty prolamoval démonicky zefektovaný hlas zlověstně oděného Isaka Hansena. Nejhlasitější vystoupení předtím ani potom už nikdo nepřekonal. Sega Bodega tak už jen skládal střípky právě rozcupované civilizace tanečněji orientovaným setem, v čemž s výjimkou nevyzpytatelných Tempelhof pokračovali i ostatní. Kontrast destruktivní a klubové hudby, jakož i jejich spojení, byly stěžejním pojítkem letošního ročníku, relevance je naprosto zřejmá. Jednotný závěr sice už tolik ne, ale snadno přijdou na mysl zdánlivě nesouvisející slova “rezidenta” Creepy Teepee, Yvese Tumora: Sometimes you need to completely collapse to be able to rebuild.

Info

Creepy Teepee 2017
7. - 9. 7. 2017 Vitamína, Kutná Hora

foto © Creepy Teepee

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články