PLAYER FM

Články / Reporty

Reporty

Zbořit a postavit (Creepy Teepee)

Zbořit a postavit (Creepy Teepee)

|

Třetí, závěrečný den Creepy Teepee. Zvědavosti neubývá, uši unavené industriálním třeskem i klubovými basy jsou to nejmenší. Program začíná relativně nevinně - Mollyho neúnavná synťáková štreka osmdesátými léty i australská garáž Boytoy hrají k oddechu, ale ani v nejmenším jen na pozadí. DJ Katapila s neuvěřitelným signature notebookem představoval svým pendlováním mezi reinterpretací rytmů rodné Ghany a pouťovými hity jeden z nejbizarnějších zážitků festivalu. Mezitím na vnitřní stagi Cou Cou Chloe, jedno z nejčerstvějších producentských jmen. Její hladce industriální ozvuky klubových žánrů naživo překvapivě doplňoval zpěv, překrucován a efektován v reálném čase. Mezi relativně bezstarostným odpoledním programem šlo také o první signál, který předznamenal temnou stranu večera, temnější než noc.

Agent Bla přijeli ze Švédska a nezúčastněný přístup “deathpopové” kapely byl vyhnán do krajnosti - dorazili bez jediného nástroje a na pódiu jako kdyby ani nechtěli být. Jakkoliv se dá podobná situace přijmout s nadhledem a fascinací, unylá tvorba koncert nepodržela. Poněkud jiným charismatem si získal publikum maximálně civilní WICCA PHASE GBC ETERNAL, další trapový ekvivalent valia, a to dokonce bez autotunu. Bez toho by se ovšem neobešla netradiční virální senzace, královna laciných španělských atributů La Zowi, jejíž osobitá flow doprovázená videi byla jedním z nejzajímavějších momentů vůbec.

Vevnitř se mezitím schylovalo ke skromnému zkázonosnému zážitku. Empire Line předvedli nepřetržitý temný dusot, hudbu osekanou na noise a trýznivé beaty prolamoval démonicky zefektovaný hlas zlověstně oděného Isaka Hansena. Nejhlasitější vystoupení předtím ani potom už nikdo nepřekonal. Sega Bodega tak už jen skládal střípky právě rozcupované civilizace tanečněji orientovaným setem, v čemž s výjimkou nevyzpytatelných Tempelhof pokračovali i ostatní. Kontrast destruktivní a klubové hudby, jakož i jejich spojení, byly stěžejním pojítkem letošního ročníku, relevance je naprosto zřejmá. Jednotný závěr sice už tolik ne, ale snadno přijdou na mysl zdánlivě nesouvisející slova “rezidenta” Creepy Teepee, Yvese Tumora: Sometimes you need to completely collapse to be able to rebuild.

Info

Creepy Teepee 2017
7. - 9. 7. 2017 Vitamína, Kutná Hora

foto © Creepy Teepee

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Reporty

Když si ženy hrají (Monika Werkstatt)

Když si ženy hrají (Monika Werkstatt)

blueskin |
Jako by se ani nejednalo o koncert čtyř výjimečných hudebnic, ale spíš o nějaký společenskovědný kongres. Ten večer byl ale přece jen především ve znamení hudby.
Láska se nečte! (Converge a ti druzí)

Láska se nečte! (Converge a ti druzí)

WAGHiSS666 |
V Majesticu se podlaha plní ozajstnými metlami, co na eventu fňukaj, proč mají vlasatí supportovat každý jen po půl hodině. Překvapuje mě, že si ke kafi můžu zapálit...
Všechny zvuky světa (Pierre Bastien)

Všechny zvuky světa (Pierre Bastien)

blueskin |
... rozmary mechanických konstrukcí. Přesně to měl na mysli Bastienův obdivovatel Aphex Twin, když jeho tvorbu nazval analogovou obdobou elektronické hudby. Naživo?

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
fotoexpo (do 21/10)
sacrum profanum (do 30/9)