Články / Reporty

Co dneska ve městě? (Ider + Hôy La)

Co dneska ve městě? (Ider + Hôy La)

Jiří Mališ | Články / Reporty | 25.02.2018

Během hodinového zpoždění jsem si mohl akorát zívat do piva, takhle jsem si bujaré oslavy konce pracovního týdne nepředstavoval. Zahřívací soundtrack na plynu nepřidal, z ukolébavky v podání reprodukovaného Cheta Fakera mě probral až potlesk pro předkapelu. Projekt Hôy La pod taktovkou Ingri Høyland Kvamstadové si už ve Skandinávii pověst vydobyl a dostalo se jim tak vřelého přivítání. Basa hned v úvodní skladbě rozechvěla zdi Ideal Baru a opakující se triphopové smyčky příjemně hypnotizovaly, přirovnání k UNKLE bylo na místě. Diváci nejvíce ocenili singl Please, nejzajímavějším momentem byl ale vkusný cover norské popové naděje ARY, nazvaný The Sea. Dánské kvarteto se na pódiu dlouho nezdrželo, po šesti skladbách se ostýchavě rozloučili a přenechali stage sebejistým Londýňankám.

Ider jsou Megan Markwicková a Lily Somervillová a druhým rokem víří vody altpopu na podobné vlně jako Oh Wonder. Publikum si rozverná děvčata zamilovalo hned během úvodní a capella skladby a když naplno spustily nejznámějším singl Pulse, nečekaně mi vhrkly do očí slzy. Melancholický pop je ideálním lékem na únorové pseudodeprese a nekonečné salvy úsměvů, které dvojice posílala do davu, jakbysmet. Naplno se potom všichni chechtali během coveru Roses atlanstských rapperů Outkast a mezi kapelou a sálem to jiskřilo. „Co se dneska vůbec ve městě děje?” ptala se Markwicková a odpověď z publika na sebe nenechala dlouho čekat: „Nic než tohle!”

Melancholii nápadně podobnou osmdesátkovému retru Anny of the North střídala kočírovaná agrese lichotící The Naked and Famous a lidem se kombinace zamlouvala. Ider hrály na jejich notu, něžnou a láskyplnou Sorry následovala explozivní Nevermind, která má potenciál písničky do velkých televizních reklam. Na rozloučenou zazněla nejnovější Body Love, značná část publika si refrén potichu pozpěvovala a vydatný potlesk neutichal ani po odchodu z pódia. Ačkoliv repertoár nebyl zdaleka vyčerpán, vytoužený přídavek se nekonal. Kodaňské obecenstvo si na zbytek bude muset počkat, do dánské metropole se ale Ider bude vracet dobře. Téměr vyprodaný první koncert byl skvělý start.

Info

Ider (uk) + Hôy La (dk)
23. 2. 2018, Vega - Ideal Bar, Kodaň

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.