Zprávy / Pozvánky

Com Truise završí v MeetFactory svou vesmírnou ságu

Com Truise završí v MeetFactory svou vesmírnou ságu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.02.2018

Když před dávnými časy spatřilo světlo světa Galactic Melt, vesmírný cestovatel Com Truise se vydal na rozsáhlou pouť napříč galaxií. Posléze z této výpravy vyslal ještě dvě alba a letos s Iteration prý svůj cestovatelský deník zakončí. Konce postavy Coma Truise, alter ega producenta Setha Haleyho, se přesto neobávejme – než započne novou etapu, přijede svůj vesmírný opus ještě představit do MeetFactory.


Zdánlivě neměnný styl neonově pruhovaných melodií, masivní bicí, robotické groove a zamlžená nostalgie lehce rozpoznatelného rukopisu – to vše je jeho mantrou a jejím opakováním se dostává do dalších sfér žánru synthwave. Rizika zamrznutí a neměnného opakování si ale tenhle nerd uvědomuje, a proto se na každé desce nenápadně posouvá a mění ozkoušené linie či rytmus bicích. Stejně jako předchozí alba Wave (2014) či Silicon Tare (2016), také nedávné Iteration vypráví až filmově velkolepý sci-fi příběh o lásce a útěcích z nebezpečných planet.

V duchu velkého spektáklu se lze těšit i na zajímavou podívanou, koneckonců Seth Haley je původně povoláním grafik. Na loňských koncertech ho obklopovaly obří rámy s LED světly, která blikala a kopala v rytmu jeho hudby. Dechberoucí hra se světlem, industriální techno elektronika, světélkující měsíc nad siluetou tajemného, energií pulzujícího města, které prolamují rytmy svěží elektroniky. Nudný a plochý večírek to zkraje března dozajista nebude…

Info

Com Truise (us)
7. 3. 2018 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články