Zprávy / Festivalové

Další várka jmen pro Berlin Atonal

Další várka jmen pro Berlin Atonal

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.07.2017

Berlin Atonal ohlašuje druhou sérii potvrzených interpretů pro letošní edici, čímž celkový počet oznámených projektů zakulacuje na rovných 50. Jednotlivé denní vstupenky jsou aktuálně v prodeji a každý jednotlivý lupen vás opravňuje ke vstupu do komplexu Kraftwerk po celý program a to včetně pozdních večerních hodin. Mezi nově ohlášenými jmény nechybí Main aka Robert Hampson, zakladatel a vůdčí osobnost legendární kapely Loop. Ve své sólové tvorbě se zaměřuje na složité difuze akustického zvuku. Regis, spoluzakladatel vlivného techno labelu Downwards Records, patří mezi ceněné zástupce současné britské elektronické scény. Společně pak v pátek odstartují překvapivý set jako Main / Regis.

V ambiciózním novém projektu Behind the Glass se tvůrče setkávají Shackleton, Anika, Strawalde a Pedro Maia. Premiérové vystoupení na pomezí surrealisté bajky, kterému bude bezesporu dominovat temný, tajemný hlas Aniky. Pedro Maia se postará o vizuální stránku celého setu, který využije práce zásadního berlínského umělce Strawaldea. V sobotu představí svou novou show také Anthony Linell s vizuálem Kimberley Ihre a bubenické duo Hypnobeat, které tvoří Helena Hauff a James Dean Brown.


Odkaz Micka Harrise v oblasti extrémní hudby je nepřeslechnutelný. Poté, co opustil Napalm Death, hrál na bicí v Doom a Extreme Noise Terror. Na Berlin Atonal 2017 se představí pod svým civilním jménem. Ve čtvrtek se k němu připojí ještě Demdike Stare, které vizuálně podpoří Michael England.

Další čtvrteční premiérou bude festivalový set dua Damien Dubrovnik. Samotný zahajovací večer obohatí nekolik umělců využívajících systém Oktophonic vyvinutý Karlheinzem Stockhausenem. Rashad Becker + ENA ovládli New Assembly Tokyo a do Berlína chystají zbrusu nové osmikanálové představení. PYUR (Official) odprezentuje novinku Oratorio for the Underworld. Chybět nebude ani dvojice rumunských skladatelů Iancu Dumitrescu a Ana-Maria Avram. Mezi dalšími potvrzenými najdete ještě jména LCC a Pedro Maia, Belong, Broken English Club, Crossing Avenue, CoH a Goner a DJské sety DJ Stingray, Trevor Jackson, JASSS, Apeiron Crew, Richard Fearless, Errorbeauty či Anastasia Kristensen.

Info

Berlin Atonal 2017
16. - 20. 8. 2017
Kraftwerk, Berlín

www.facebook.com/events/1270514919686541
www.facebook.com/berlinatonal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články