Zprávy / Předbíháme

Depeche Mode na turné Spirit

Depeche Mode na turné Spirit

redakce | Zprávy / Předbíháme | 11.10.2016

Depeche Mode dnes oznámili na speciální akci v Miláně, že v květnu 2017 vyrazí na světové turné na podporu nového studiového alba Spirit, které má vyjít na začátku příštího roku.

V rámci první části Global Spirit Tour vystoupí Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher před více než 1,5 milionem fanoušků v 32 městech v 21 zemích po celé Evropě. Turné začíná ve stockholmské Friends Areně a představí se na fanoušky oblíbených místech včetně pařížského Stade de France, San Siro v Miláně a Olympiastadion v Berlíně. Turné zahrnuje i nové stadiony, jako jsou London Stadium, Otkritie Arena v Moskvě a Veltins-Arena v německém Gelsenkirchenu. Evropská koncertní série bude zakončena 23. července 2017 v rumunské Kluži.

V návaznosti na evropské turné v létě 2017 bude Global Spirit Tour pokračovat v Severní a Jižní Americe. The Global Spirit Tour je osmnácté turné Depeche Mode a půjde o první vystoupení kapely po více než třech letech. Depeche Mode na posledním turné Delta Machine vystoupili před více než 2,5 miliony fanoušků na vyprodaných koncertech po celé Evropě a Severní Americe a turné bylo jedním z největších a nejprodávanějších turné roku 2013. Na Global Spirit Tour bude kapela pokračovat ve svém charitativním partnerství se švýcarským výrobcem hodinek Hublot s cílem informovat a získávat finanční prostředky pro charitativní projekt Charity: Water, jehož posláním je poskytovat všem obyvatelům planety nezávadnou
pitnou vodu.


Spirit bude čtrnáctým studiovým albem hudebních průkopníků, které navazuje na kritikou kladně přijaté album Delta Machine z roku 2013, které se v 26 zemích umístilo v první pětce hitparád a na prvním místě v 12 zemích. Album Spirit produkoval James Ford, zakládající člen skupiny Simian Mobile Disco, jehož nedávné produkční práce zahrnují alba Florence and the Machine nebo Arctic Monkeys. Album Spirit bude vydáno celosvětově na počátku roku 2017 u společnosti Columbia Records.

Ve svém komentáři v Miláně Dave Gahan poznamenal: „Jsme mimořádně hrdí na zvuk a energii alba Spirit a jsme rádi, že se vrátíme na turné, kde se o nj podělíme s našimi fanoušky po celém světě.“ Depeche Mode doposud prodali více než 100 milionů desek a vystoupili pro více než 30 milionů fanoušků po celém světě.

Info

Depeche Mode (uk)
24.5.2017 Eden aréna, Praha
www.depechemode.com
www.livenation.cz

Vstupenky v sítích www.TICKETPRO.cz a www.TICKETPORTAL.cz, cena: 1390 – 2 190 KČ. Live Nation klub: od 19. 10. 2016 10:00 do 21. 10. 2016 9:00. Oficiální předprodej bude zahájen 21. 10. 2016 V 10:00.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články