Akce

Dubnové Free Mondays budou rockové s příměsí elektroniky

Leyya (at) + Break Falls
16.04.2018 20:00
Roxy, Praha

Free Mondays budou v dubnu patřit převážně kytarám. Hned zkraje psychedelický rock v podání německých The Loranes. Následující týden je vystřídají hlubší plochy od Polar Circles ze Švýcarska a v půlce měsíce přivezou svůj electropop doplněný intenzivním hlasem rakouští Leyya.

Zdá se, že The Loranes jsou schopni tvorby pouze v extrémních podmínkách. Jedete na plný plyn nebo prostě vystoupíte. Když se v roce 2015 objevila poprvé skupina na scéně se svým debutem Trust, měli za sebou pouze velmi krátký čas strávený ve zkušebně. Druhé album 2nd bylo nahráno snad během pár dní. Nejvíc na ně sedí škatulka rocku, kde se psychedelie potkává s neo-heavy-blues. Plavete v moři distorzí, ale mezi tím vším se chytáte melodií. Rocket Engines vznikli před téměř patnácti lety ze zbytků kapely Kanál 95. Poslechnete si směsici pravého rock-n-rollu, boogie, punku a psychedelie.

Polar Circles ze švýcarského Laussane si nevybrala své jméno náhodou. Zformovala se v roce 2012 během blizardu, který zrovna bičoval jejich krajinu. Vydání prvního EP, které spatřilo světlo světa pouhých pár měsíců od založení, jí přineslo velmi dobrou reputaci ve francouzské části domovské země. To vedlo k tomu, že své druhé studiové album už nahrávala pod supervizí multi-platinového producenta Sama Williamse. V poslední době se lehce odklonili od původního energického rocku a začali víc experimentovat. Ohrnuté kalhoty. To je zásadní znak uskupení Sergeant Jammer, pražské indie-rockové kapely, která tak prosazuje svou hudební nezávislost. Na scéně působí přibližně rok, za který stihli odehrát koncerty v hlavním městě i mimo něj. Před pár měsíci vydali singl Forever z připravovaného EP, které je již za dveřmi.

Rakouske duo Leyya se objevilo a zazářilo velice rychle. Začalo to s jejich prvním releasem na konci roku 2014. Singl Drowning in Youth byl ten, který rozvířil stojaté vody domácí scény. Pak už stačilo jen vydat EP Superego a úspěch i u zahraničích posluchačů na sebe nenechal čekat. Jejich tvorba je čistý electropop na té nejvyšší úrovni. Intenzivní hlas a precizní barevné videoklipy dělají z tohoto projektu budoucí superstars. Break Falls je čtyřčlenná dívčí kapela, která hraje více či méně emocionálně vydíravé songy, jejíž melodie si vás lehce podmaní. Trváte-li na žánrovém ohraničení, dalo by se tvrdit, že pokud má jejich hudba k nějakému žánru blízko, byl by to nejspíše indie-pop. Ačkoliv byly z počátku dívky v nesnázích, postupem času se jejich tóny rozezněly a doladily, až se zvěčnily na jejich debutovém albu You Are v prosinci 2016.

Info

Free Mondays:
The Loranes (de) + Rocket Engines
2. 4. 2018 20:00
Roxy, Praha
fb událost

Polar Circles (ch) + Sergeant Jammer
9. 4. 2018 20:00
Roxy, Praha
fb událost

Leyya (at) + Break Falls
16. 4. 2018 20:00
Roxy, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články