Akce

Everlast v Praze nově i nostalgicky

Everlast (us)
20.09.2018 19:00
Roxy, Praha

Everlast se vrací do Prahy a nebude to jen tak obyčejný návrat. Životem ostřílený americký rapper, písničkář a držitel Grammy nedávno oznámil vydání nové desky Everlast presents Whitey Ford's House of Pain. LP vyjde v září a stejný měsíc vyráží na turné, vše ostatní je zahaleno tajemstvím. Není však těžké odhadnout, že půjde o poctu právě legendárnímu albu Whitey Ford Sings the Blues a jeho původní kapele House of Pain. V září vyráží na tour právě jako tribute k dvacátémutému výročí vydání alba z roku 1998. Podle posledních informací přijede s početnou kapelou a připravený provést publikum celou svou diskografií.

Eric Francis Shrody aka Everlast je muž mnoha tváří. Jeho kariéra je charakteristická střídáním sólových a kapelových období a už v roce 1990, kdy byl členem rapové formace Rhyme Sindicate vydal sólovou desku Forever Everlasting. Úspěchu nicméně dosáhl až v roce 1992 se skupinou House of Pain a debutovým singlem Jump Around. Po rozpadu kapely se Everlast opět vrhl na sólovou dráhu a do roku 2000 vydal dvě alba Whitey Ford Sings the Blues a Eat at Whitey's, která znamenala posun od divokého rapperství k jedinečnému až písničkářskému přednesu.


K úspěchu Everlasta na přelomu století přispěla i spolupráce s eklektickým kytaristou Santanou na singlu Put Your Light On, za nějž oba dva dostali v roce 1999 cenu Grammy. Následovala další tři studiová alba a spolupráce s bývalými kolegy z House of Pain na projektu La Coka Nostra, ve kterém dal Everlast opět průchod svému rapperskému já. Následovala dvě akustická tour, která odehrál právě v Roxy, kam se v září hodlá vrátit s novým live projektem.

Info

Everlast (us)
20. 9. 2018 19:00
Roxy, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články