Zprávy / Festivalové

Filmový festival Írán:ci zahajuje

Filmový festival Írán:ci zahajuje

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.01.2019

První velká filmová událost roku 2019 se uskuteční již v polovině ledna. Již 8. ročník filmového festivalu ÍRÁN:CI odstartuje slavnostním zahájením 15. ledna 2019 ve 20 hodin v kině Lucerna.

Stejně jako v minulých ročnících festival uvede vybrané filmy z Cannes, Berlína, Benátek, Locarna, Amsterdamu a na dalších prestižních světových festivalů. Většina snímku bude v České republice k vidění poprvé a řadu z nich přijedou osobně představit samotní tvůrci z řad nejvýraznějších osobností íránského filmového světa. Brněnská část festivalu ÍRÁN:CI pak odstartuje 22. ledna 2019 ve 18 hodin v kině Scala a bratislavský díl se uskuteční v termínu 24. - 26. 1. 2019.

Mezi filmy, které vám můžeme doporučit, je i Ivnaze režiséra Shahrama Mokriho. Mistrovsky zpracovaná romance okořeněná upírstvím a natočená v jediném záběru v úchvatném stylu přetváří význam prostoru a místa. Trvalá temnota zahaluje stadion, na kterém bylo nazeleno mrtvé tělo. Policie již našla viníka. Nyní je třeba provést rekonstrukci, aby bylo možné případ uzavřít. Účastníci však zapomínají své role, propuká chaos a z rekonstrukce zločinu se stává tragický milostný příběh.

Info

Írán:ci Film Festival 2019
15. - 20. 1. 2019
Kino Světozor, Kino Lucerna, Bio Oko, Kino Pilotů, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.