PLAYER FM

Galerie

Galerie

Beseda u Bigbítu, 4. - 5.8.2017, Tasov

Beseda u Bigbítu, 4. - 5.8.2017, Tasov

|

Přesně tak to říkala, s naprostou samozřejmostí a nevinným úsměvem: „Dobrý den, pane řidiči, já bych chtěla nekonečnou jízdenku. Čtyřikrát!“ Koukám na lidi nastupující do zpátečního autobusu. Jako obvykle, prohlížím si, zírám, civím, poslouchám, hlavně nenápadně, už druhý den v kuse. Mám vše nahrané uvnitř hlavy a teď, v klidu, doma, uprostřed noci, si to protáčím myslí pořád dokola jako desku. Zvuk dobrej, jen decentně škrábnuto pivem a ořechovkou...

Ta plachta už není, co bejvala, pobrumlává skepticky soused při zarputilém montování cizí části stanu na ten svůj. Rozhřešení záhady se neobejde bez oslavného přípitku - kvalitní sousedské vztahy, ty jsou důležité. Naprosto nezbytné je však slyšet Tomáše Paluchu. A hned v závěsu Kovadlinu. Rezignovat na všechny a na vše spolu s Ospalým pohybem a nechat si poté dobrovolně vydrápat oči i uši z těla vyšinutě nádherným „THERE IS NO GOD!!!!!“ doprovázeným divokou gestikulací démonického J.R. Robinsona z Wrekmeister Harmonies. Rovněž nezapomínám na osudový okurkový salát za patnáct. Ani na náhodná setkání. Na padající švestky u rybníka, malou velkou výčepní, zpívajícího makrelového muže a slečnu v červených šatech, která dávala do kávy plátky pomeranče.

A rozhodně nezapomínám na maličkatý tasovský kostelík, ve kterém vidím prťavé varhany pro Annu von Hausswolff. To aby mohla dohrát mé oblíbené písničky, všechny, na něž předchozího večera nepřišla řada. Spokojeně poslouchám usazená v dřevěné lavici... vlastně na sedačce autobusu. A i když nevím, jakou jízdenku té holce řidič nakonec prodal, pevně doufám, že přesně takovou, jakou si přála nejen ona. Nekonečnou.

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Galerie

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
colours 2018 (to, co se nemaže)