Galerie

Folkové prázdniny, 03.08. 2018,  Náměšť nad Oslavou

Folkové prázdniny, 03.08. 2018, Náměšť nad Oslavou

Barka Fabiánová | Galerie | 04.08.2018

Na Folkové prázdniny se rádi vrací nejen návštěvníci, ale i hudebníci. Jedním z nich byla i slovenská šansonierka Szidi Tobias.

Během několika málo dní se na Folkových prázdninách zrodil projekt Perkuse a hlasy nad Oslavou, který měla na svědomí houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská. Tři perkusáci, čtyři osobité zpěvačky se svými doprovodnými kapelami, které se během nočních koncertů představili i samostatně, každodenně několik hodin hledaly společnou hudební řeč. Tato snaha pak vyvrcholila společným koncertem, který si užili jak hudebníci, tak i festivaloví návštěvníci.

I další kapela patří mezi navrátilce. Pro mnohé bylo vrcholem vystoupení irské skupiny Interference. Koncert byl vzpomínkou na zesnulého frontmana Ferguse O' Farrella, ovšem nešlo o žádnou tryznu, ale spíše hudební vzpomínkový mejdan. Pro nespavce pak ještě hráli ve Staré Tkalcovně brněnští Pátí na světě. Ztemnělá hala nasvícená světýlky, zajímavé výtvarné projekce, folktronika se silnými texty, ideální soundtrack k filmu pod zavřenými víčky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články