Galerie

Folkové prázdniny, 28.7. 2015, Náměšť nad Oslavou

Barka Fabiánová | Galerie | 29.07.2015

Kdo si ráno přivstal, mohl zajít na některou z dílen, popřípadě na kolokvium. Odpoledne pak ještě k pestré nabídce přibyl dvojkoncert na Open scéně v Kapli svaté Anny, a od půl čtvrté pak pravidelné setkání s hudebními publicisty v sále Staré radnice.

O půl šesté začínal v parku hrát Půljablkoň. Komornější odnož Jablkoně tvoří poněkud vizuálně nesourodá dvojice Michala Němce s křehkou Marii Puttnerovou, kteří písničky Jablkoně hraje jednodušeji, o to ale přímočařeji.

Iva Bittová si na zámeckém nádvoří dala dostaveníčko s Hamidem Drakem a Clarinet Factory. Tématem úterního koncertu byla Odvaha objevování, objevovat bylo opravdu co. Iva Bittová si s Hamidem Drakem po hudební stránce nesmírně rozumí (už spolupracují nějaký ten pátek), Clarinet factory zase patří k tomu nejlepšímu na české hudební scéně. A i když měli pultíky s notama, nepotřebovali je. Hudba opět dokázala, že nemá hranic, společný koncert této trojice byl jedním z vrcholů letošních Folkovek.

Valkyrien Allstars platí v Norsku za hvězdy, oproti Triu Gjermunda Larsena však hrají tradičněji. Houslistka a zpěvačka Ola Hilmen sice vtipně glosovala jednotlivé skladby, ale v jejich vystoupení jsem trochu postrádala drive.

Noční koncert druhého z niněristů, Germána Diáze s Métodordiofónico se tentokrát odehrál v nádherném prostoru zámecké knihovny. Na desce záznam tlukotu srdce (který nahrál jeho otec kardiolog), samohrajky, které vyplivují dírkové štítky. Španělský hráč na niněru Germán Díaz působí trochu jako roztržitý vědec, který se obklopil nejrůznějšíma mašinkama a dvojicí skvělých muzikantů. Skladby pojmenované podle mraků a pocta Valentinu Clastrierovi, který hrál o den dříve v kapli. Na dobrou noc jako stvořené.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články