Akce

Haken přivezou svoji pátou desku

Haken (uk)
03.03.2019 20:00
Futurum Music Bar, Praha

Současná progresivní hudba nemá mnoho takových skupin, jako jsou Haken – inovativních, kreativních a dynamických. Od svého vzniku v roce 2007 to dokázali na svých čtyřech studiových albech, jednom EP a jednom koncertním albu. Nestojí nikdy na místě a nikdy neusnuli na vavřínech. Přesvědčí vás o tom na turné, na které vyráží v souvislosti s vydáním svého pátého alba, při kterém 3. března zahrají v pražském Futurum Music Baru.

Jejich páté studiové album, které pod názvem Vector vyjde 26. října, nabralo pořádně tvrdý směr. "Odjakživa nás ovlivňovala tvrdá muzika," vysvětluje kytarista Charlie Griffiths a dodává: "Při skládání písniček na tuhle desku bylo jasné, že bude metalovější."


"Je to něco, o čem jsme už delší dobu přemýšleli," dodává hráč na klávesy Diego Tejeida. "Na našem předešlém albu Affinity jsme měli pár tvrdších skladeb, které fanoušci hodně dobře přijali." Jennings vysvětluje i textovou stránku alba. "Inspirovaly nás různé věci. Co se týče filmů, mluvili jsme třeba o Přeletu nad kukaččím hnízdem, Záření, Bronsonovi a Mechanickém pomeranči, líbí se nám ta jejich temná a lehce surreálná atmosféra. A taky o psychologických studiích 20. století od lidí jako Stanley Milgram, B.F. Skinner a samozřejmě Hermann Rorschach."

Info

Haken (uk)
3. 3. 2019 20:00
Futurum Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články