Akce

Indiefolkoví Villagers vystoupí s novým albem v Praze

Villagers (ir)
10.11.2018 20:00
Futurum Music Bar, Praha

Neustále aktivní a tvořivý autor skvělých folkových skladeb a melodií Conor O’Brien udělal další velký krok se čtvrtým studiovým albem Villagers The Art Of Pretending To Swim, které vyjde 21. září. S tímto albem také vystoupí 10. listopadu v pražském Futurum Music Baru.

Po poměrně intimním a hudebně střídmém albu Darling Arithmetic z roku 2015 se O’Brien na novém albu vrací k rozmanitému a barevnému přístupu debutové desky Villagers z roku 2010 Becoming A Jackal nebo alba z roku 2013 (Awayland) a dodává mu navíc niternější přístup, bohatou rytmizaci a zálibu ve zvukových detailech, jak analogových, tak digitálních. Vytváří pohlcující atmosféru a skládá nádherné a přístupné melodie. Zpívá o existenciálním strachu, ale zároveň nabízí naději v tomto našem technologickém světě.

Na albu hostuje holandská flétnistka Maaike Van Der Linde, syntezátorový mistr Cormac Curran, irské dechové trio The Greenhorns, irská zpěvačka Siobhan Kane v Long Time Waiting a Cormac ÓhAodáin ve skladbě Ada zahrál na lesní roh. Všechny ostatní zvuky a tóny alba nahrál O’Brien sám.

Info

Villagers (irl)
10. 11. 2018 20:00
Futurum Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články