Zprávy / Pozvánky

Jazz Dock přivítá dvoudenní Europe Blues Train festival

Jazz Dock přivítá dvoudenní Europe Blues Train festival

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.08.2017

Již osmý ročník Europe Blues Train festivalu začíná v tomto roce svou cestu v Praze dvěma společnými koncertními dny protagonistů z České republiky a Německa. V druhé polovině září se tato výjimečná akce uskuteční v hudebním klubu Jazz Dock.

Europe Blues Train Festival je setkání všech těch, kteří ovlivněni svou vlastní kulturou, našli svůj styl v bluesovém žánru. „Bluesoví matadoři“ z Berlína zvou ke společným koncertům stejně kvalitní skupiny z Prahy a naopak. Jde o hudební přínos jak pro publikum obou lokalit, tak i pro hudebníky samotné. Nezřídka tak dochází k velmi úzké spolupráci. V minulosti tak vznikla nespočetná hudební spojení mezi hudebníky z různých míst.

Letos se v pátek 22. září v Praze potkají Florian Kern & Adrian Krug z Německa se speciálním hostem Joe Kučerou, Ginger Blues s australskou zpěvačkou Jassie Gordon a Charlie Slavíkem a v sobotu 23. září Charlie Slavík & The Rhythm Girls a T's Independent Boogie Co.


Europe Blues Train Festival chce poukázat na zajímavý fenomén: nejen v USA, ale i v Evropě má blues v každé zemi a v každém městě jinou podobu. Bylo to po léta vytvářeno nejen různou mentalitou hudebníků, ale i různými vlivy. Například tím, co dnes už málokdo ví, že v jistých letech byl v Československu, ale i v NDR zákaz zpívat anglicky, zatímco v Západním Berlíně místní bluesové scéně dominovali afroameričané.

Info

Europe Blues Train festival
22. 9. - 23. 9. 2017
Jazz Dock, Praha
www.facebook.com/europebluestrain

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články