Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Radkem Pavlovičem

Kam na rajz s Radkem Pavlovičem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 26.02.2018

V nové rubrice Kam na rajz tentokrát roztočí kompas Radek Pavlovič, kterého můžete znát coby agenta Obscure Promotion nebo kytaristu Rest in Haste. "Za rok stihnu asi tak 80 koncertů, ale většina z toho je práce, zbylá část hraní s vlastními kapelami. Takže logicky na koncerty v roli běžného návštěvníka mi nezbývá čas ani chuť. Proto si hodně vybírám. Letos na jaře je pár výjimečných akcí, kde rozhodně nesmím chybět."

Uada (us) 7. 4. 2018 Underdogs, Praha
Zlo z amerického Portlandu. Nejsem zrovna fanda blacku, ale Uada mě na posledním Brutal Assaultu zaujala. Žádné pokusy o experimenty, ale dřevní blackmetalový výplach.

Bell Witch (us) + Aerial Ruin 10. 4. 2018 Klub 007 Strahov, Praha
Od Bell Witch na Sedmičce si slibuju celkem dost. Duo na pomezí funerálního doomu, sludge a dronu si pamatuju ze společného turné se Samothrace v roce 2013. Nepřestane mě fascinovat, kolik muziky a emocí se dá vyždímat z minimalistického složení basa a bicí. Tohle bude hodně pomalá smrt!

Godspeed You! Black Emperor (ca) 19. 4. 2018 Divadlo Archa, Praha
V obří záplavě zaměnitelných „post“ kapel mají GY!BE svůj vlastní ksicht a rukopis, který mě kdysi dávno okouzlil na Lift Your Skinny Fists… a loni na Luciferian Towers. Pamatuju si, že ve chvíli oznámení koncertu jsem byl v Izraeli, rychle hledal wifi a kupoval lístek, protože tentokrát v Arše nesmím chybět. Navíc se bez mučení přiznávám, že s GY!BE jsem naživo dosud neměl tu čest. Očekávání jsou vysoká!

Manilla Road (us) 22. 5. 2018 Klub 007 Strahov, Praha
Nejlepší neznámí klasici v historii heavy metalu aneb dokonalá americká odpověď na NWOBHM (New Wave Of British Heavy Metal, pozn. ed.) na přelomu 70. a 80. let. Smekám před lidmi z Kreas., že dokázali sehnat takovou pecku. To je jako kdyby Iron Maiden vydali jako poslední album Powerslave, pak se rozpadli a v květnu měli hrát na Sedmičce. Kterým albem u Manilly začít? Třeba Crystal Logic z roku 1983.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články