Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Downbelow - Breeze of Freedom (Out of the City)

KlipyTipy: Downbelow - Breeze of Freedom (Out of the City)

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 21.06.2018

Indierockoví Downbelow představují další klip k loňskému albu Decameron Locis. Za koncepcí stojí baskytarista, fotograf a autor textů Lukáš Horký. Při psaní každé z deseti písní se nechal inspirovat konkrétním místem, na němž se odehrál nějaký zásadní, ale přitom časem pozapomenutý příběh. Ve videoklipu ke skladbě Breeze of Freedom (Out of the City) se jich objevuje hned několik.

V prostorách bývalé frýdecko-místecké textilky a na vypuštěném dně přehrady Šance v údolí Beskyd natáčel filmový štáb studentů mezinárodní filmové školy v Łodźi – český režisér Robin Lipo společně s kameramanem Krzystofem Głobiszem z Polska. Vedle kapely vystupují herci v anonymních maskách v industriálním prostředí, v němž se alegoricky odehrává příběh hlavního hrdiny. Píseň zaujme hned v úvodu melodickou kytarovou linkou, a také rytmickým refrénem.


Na zvuku nahrávky se podepsal také producent Amák, který s kapelou spolupracoval už při nahrávání EP Other World (2013). Zvukově nejvyzrálejší album frýdecko-místecké kytarovky stojí za poslech, nejenom milovníkům alternativní scény, v rámci které kapela zaujala už na přelomu milénia.

Info

Downbelow
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články