Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Pavel Jung - Podívej, ptáci odlétají

KlipyTipy: Pavel Jung - Podívej, ptáci odlétají

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 15.10.2018

Podívej, ptáci odlétají je název animovaného klipu, výsledku spolupráce skladatele Pavla Junga a animátorky Veroniky Bajerové. Video ke skladbě Look Birds Are Flying z Jungova loňského alba Songs of Winter ve zhuštěné formě vypráví příběh celé konceptuální desky.

„Líbí se mi, když hudba komunikuje s nějakou další entitou. Ať už je to jiná forma umění nebo jenom konkrétní prostor. Hudba sama o sobě je samozřejmě fajn, ale její spojení s čímkoliv vhodným u mě výrazně násobí účinky obojího. Podívej, ptáci odlétají není klasický videoklip, kde by obraz doprovázel hudbu. Moje přání bylo, aby obě stránky, vizuální i zvuková, hrály hlavní roli a navzájem se doplňovaly. A taky aby se ve filmu odrazilo hlavní téma Songs OfWinter, tedy naděje,“ říká ke klipu autor hudby.


Pro Veroniku Bajerovou nešlo o první zkušenost s animací na hudební podklad a jako ornitolog amatér se vztahem k přírodě a ekologii pracovala s tématem, které je jí velmi blízké. „Když jsem navíc zjistila, že budu moci animovat podle sebe výtvarným stylem, který jsem chtěla dlouho vyzkoušet, neváhala jsem. Věřím, že vznikla smysluplná věc, která potěší a pohladí,“ dodává.

Info

Pavel Jung
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články