Zprávy / Pozvánky

Kölsch uzavře v Roxy svou trilogii

Kölsch uzavře v Roxy svou trilogii

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.12.2017

Vyleštěte klobouky a připravte se opět na něco speciálního. Do Roxy se vrací jedna z výrazných osobností současné elektroniky, dánský hudební vypravěč, hudebník a člen respektovaného nezávislého labelu Kompakt - Kölsch. V září vydal své další studiové album 1989, kterým dokončil trilogii popisující jednotlivé životní fáze od dětství až po dospívání. Třetí článek skládačky vám odvypráví v Roxy 13. dubna 2018.

Dánský producent Rune Reilly Kölsch má dar vyprávět pomocí hudby silné příběhy, a to nejen cizí, ale především ten svůj vlastní. Jeho první album 1977 (2013) mapovalo období jeho raného a rozlétaného dětství s kompozicemi jako Opa, Oma nebo Loreley. Druhý a o kapku vyzrálejším 1983 (2015) navázal na své cesty po Dánsku i jižní Evropě. Trilogii uzavřel v záři tohoto roku albem 1989, které vychází z jeho turbulentních let dospívání, kdy se musel vypořádat kromě puberty i s těžkým rozvodem rodičů.


"Bylo to těžké období, pamatuji si hlavně šedost všude kolem, ujížděl jsem od toho na skateu, na uších sluchátka. Hudba byla mým zachráncem a jedinou cestou, jak překonat rodinné trable. Našel jsem svůj životní soundtrack k šedi a najednou se přidaly i barvy," popisuje inspiraci Kölsch. Pro svůj typický precizní zvuk na albu spolupracoval i s 24-členným orchestrem vedeným skladatelem Gregorem Schwellenbachem.

Kölsch už jednou v Praze předvedl dechberoucí djské představení a beznadějně vyprodal Roxy. Tentokrát by tomu nemělo být jinak, doporučen je tedy brzký nákup vstupenek.

Info

Kölsch (dk)
13. 4. 2018 23:00
Roxy, Praha
Vstupné: 390,-

www.facebook.com/events/506192593076142
www.facebook.com/ClubRoxyPrague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články