PLAYER FM

Koncerty

Koncerty

ZRUŠENO: Piper Fest 2013

ZRUŠENO: Piper Fest 2013

|

S velkou lítostí oznamujeme, že po důkladném zvážení všech okolností, se letošní Piperfest neuskuteční. Po týdeních deštích se terén v místě konání nachází v takovém stavu, že to není reálné, jelikož se tam nahromadila voda a vznikla "bažina". Navíc stále drobně prší a výhled na víkend je podobný. Náhradní program se bude konat v čajovně Mandala v sobotu od 20 hod. Vystoupí Negero, Údery údy a možná ještě někdo ... Přijďte, občerstvení zajištěno v dostatečné míře. Vstupné zakoupené v předprodejích se bude vracet na místech, kde bylo zakoupeno.


Je to právě deset let, co vzniklo hudební vydavatelství Piper Records, je to právě deset let, co chtělo původně podpořit a zviditelnit lokální scénu, ale nakonec se vydalo za hranice města i kraje, za hranice žánrů i stylů, pročež u něj mohly vyjít jemňoulinké desky od Miou Miou i infernální industrial už dávno ztracených Gavora. Širokopásmové portfolio se loni zastavilo i pořadového čísla dvacet, ale další alba jsou v plánu a vězte, že vyjde i nahrávka jedné z kapel, která se účastní Piper Festu, a samozřejmě to bude ta, u které byste to nejméně čekali. Kvalita kapel a absence stylových předsudků? Dobrý den, tady Piper Records.

A pokud jsme vymysleli výroční festival Piper Records, stylová různorodost je jedním z vleků na hudební sjezdovce, nehrajeme na provařená jména, i když vedle omladiny tu jsou veteráni. K těm budou patřit místní Valerian’s Future v nové sestavě, když jejich zvukovky vždycky byly lekcí z časoprostoru, naopak nastupující generaci zastoupí Unstable a Today Ashley, kteří se na „pop“ dívají prizmatem mládí. Headlinery nemáme, ale velké očekávání budí proměnliví polští hiphopoví psychedelici Napszyklat, na hlučném festivalu si vždycky přáli zahrát křehcí Bratři Orffové, k nimž se budou velmi hodit jazzrockoví Negero, s novou deskou v zádech stoner melodičtí Saade i garage floutkoví Dead Popes Company. S novým materiálem dorazí i indie Planety a finále obstarají lokálně kultovní Údery údy, které připraví horkou půdu pro naříznutou držku Nikoly Muchy.

Festival navazuje na někdejší tradici Šlahounů, na akce typu Bartness, Jentakfest nebo přespolní Pacholek. Silná scéna potřebuje dobré přehlídky, protože na tom nebyla nikdy tak dobře jako teď, opravdu. A chata pod Červeným kamenem znamená výlet na kopec, kde se všechno zdá tak trochu reálnější a nadhled si podává ruku s nohama na zemi. Jaro se sice bude klonit k létu, ale nikdy není pozdě na prozření, o kterém zpívají Planety: „Ulicema lítá kamení, v hlavách lidí zatmění, noc nekončí pro ty, co nevěří, na ostrovy uvnitř vězení... Byl večer první máj!!!“

Pořádá Piper Records s pomocnou rukou Dialog Crew, Diycore, Kachnička Entertainment, Čajovna Mandala, Emergency of Sound a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love.

Info

Piper Fest 2013 aneb Punk, to nie moda
středně psychedelický rodinný trip k 10. výročí Piper Records
8. 6. 2013 15:00
chata pod Červeným kamenem u Kopřivnice

www.facebook.com/events/177636052384542
www.last.fm/festival/3508588+PIPER+FEST
www.piperrecords.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Koncerty

PoiL (fr) + Schwarzprior

PoiL (fr) + Schwarzprior

redakce |
Koktejl organizovanýho chaosu, hudebních úchyláren a srandy, kterej dokáže zkroutit uši, bránice i nohy.

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
Animal Music (do