Zprávy / Festivalové

Krakovský Unsound na téma Přítomnost

Krakovský Unsound na téma Přítomnost

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.05.2018

Šestnáctá ozvěna DYI podhoubí s celosvětovým dosahem. Ústředním tématem letošního vydání krakovského festivalu Unsound, které se uskuteční v termínu od 7. do 15. října, bude PRESENCE (Přítomnost).

V roce 2013 zakázal Unsound Festival na svých akcích pořizování fotografií i mobilní telefony. Následoval ročník s podtitulkem Surprise, kdy více jak polovina vystupujících nebyla předem oznámena. Cílem podobných akcí bylo přimět návštěvníka vnímat přítomnost. A právě k myšlence přítomnosti se vrací i letošní vydání festivalu. Byť se to může zdát kuriózní, pořaratelům se za těch 5 let vcelku daří odradit návštěvníky od fotografování, namísto plného uměleckého zážitku.


Tématy minulých dvou ročníků byly Flower Power a Future Shock. Co znamená přítomnost ve světě médií, kde může být realita veskrze virtuální, kde je vytvářena umělá inteligence? Jak existovat ve věku sebepoznání, robotických technologií, sběru dat a algoritmů? Na tuto a další otázky se bude snažit letošní Unsound odpovědět. Jako součást Unsound 2018 otevírají organizátoři otevřenou výzvu pro hudebníky, vizuální a zvukové umělce, spisovatele i akademické pracovníky, aby předložili své případné návrhy týkající se tématu PŘÍTOMNOST.

Info

Unsound Festival 2018
7. - 15. 10. 2018
Krakov, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články