Zprávy / Nové desky

Mayen vydali své debutové album

Mayen vydali své debutové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.06.2018

Mayen jsou Lukáš Vydra, Josef Hradilek, Lukáš Klavrza, Jáchym Krohe a Václav Miškovský. Po třech letech vydávají novou desku. Dream popová pětice z Prahy, která posunula svůj zvuk z lofi bedroom projektu k ucelenému kapelnímu soundu, vydává svou novou desku na labelu Theremin Records. První studiovka se jmenuje So Far So Good a tvoří ji šest převážně milostných písní.

Už singl Gone napovídal změnu ve zvuku kapely, ale hlavně v přístupu ke skládání. Členové kapely vyrostli za poslední tři roky hudebně i lidsky a nová deska drží pohromadě jako celek. Nezměnila se typicky nostalgická nálada, je však dospělejší, vyzařuje z ní vyzrálost a určitá životní zkušenost. Je o hledání jistot, pochybování a především o lásce. So Far So Good je o dalším kroku, který vede k vysněnému ale nezaručenému happy endu.


Co Mayen ubrali na reverbu, přidali na autenticitě. Po vydání EP Elegy se kapela soustředila na koncertování, kde došlo k intenzivnímu sblížení na lidské i hudební úrovni. Zformovala se kapela v pravém slova smyslu. Nově nalezená dynamika, kompaktnost a tvůrčí dovednosti zbylých členů posunuly kapelu z pokojíčku do zkušebny, kde dostaly Vydrovy songy nový rozměr. Posledně zmíněný se poprvé sám ujal produkce alba, pouze song Failure vznikl ve spolupráci s dlouholetým kamarádem Igorem Brusem, v jehož berlínském studiu se v létě 2017.

Info

Mayen
bandcamp vydavatele

Foto © Valentýna Janů

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články