Zprávy / Pozvánky

Nejlepší neurotici na světě – Today Is the Day

Nejlepší neurotici na světě – Today Is the Day

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.05.2013

Today Is the Day, neurotická sebranka okolo kytaristy a producenta Steva Austina, míří do Prahy, aby zde 21. května vystoupila společně s kapelami Ken Mode a Ancient Visdom v klubu Modrá Vopice.

Today Is the Day je skupinou chlápků, kteří undergroundu zasvětili celý svůj život. Jejich kapela je těžko uchopitelným hybridem, který obvykle vyluzuje noise seskládaný z diskordentních akordů s hysterickým řevem. Today Is the Day jsou na scéně již od roku 1992 a od samého začátku se dali na tvrdou a nepohodlnou cestu, na jejímž konci vás nečekají žádná ocenění a masová přízeň publika, ale o to je ta cesta ryzejší. Hudebně se Today Is the Day vyvinuli v těleso, které propojuje hardcore s prvky noise rocku. Steve Austin navíc rozhodně není z této planety, jeho riffy jsou třením atomů, nihilismus je cítit v každém dalším tónu, a pokud se jejich hudbě oddáte, pocítíte, že jde o něco výjimečného. Chvíli se plavíte náladami Roberta Frippa z King Crimson, abyste s dalším zabráním slyšeli Justinovy oblíbence Mayhem, Morbid Angel, Napalm Death a posléze vás nechá nadýchnout Mahavishu Orchestra, spolu s vlivy Milese Davise.

Na podobné hudební vlně jako Today Is the Day se vezou i jejich kanadští kolegové Ken Mode. Metalcore s vlivy noise rocku se v jejich tvorbě prolíná již od počátků, které se datují do roku 1999. V letošním roce jim u labelu Season of Mist vyšlo zbrusu nové album Entrench. To třetí formace, v podobě Američanů Ancient Visdom, sází více na rockovější, až bluesové základy a jejich hudba je proto klidnější a procítěnější, než je tomu u předešlých dvou smeček, letos jim u Prosthetic Records vyšlo nové album pod názvem Deathlike.

Info

Today Is the Day (usa)
support: Ken Mode (can) + Ancient Visdom (usa)
21. 5. 2013 20:00
Modrá Vopice, Praha

Pořadatel: Obscure
Vstup: vstupenky budou k dostání pouze na místě, a to za cenu 299,- Kč

www.obscure.cz.
www.modravopice.eu
www.last.fm/event/3553355+Today+Is+The+Day+at+Modr%C3%A1+Vopice+on+21+May+2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články