Zprávy / Pozvánky

Alternativní galerie Artrafika otevřena

Alternativní galerie Artrafika otevřena

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.12.2017

V úterý 5. prosince se v Praze otevřela alternativní galerie Artrafika založená dvěma studenty — Filipem Zatloukalem (známého pod jménem Fylyppos) a Marcely Juříčkové. Ti zrekonstruovali objekt bývalé trafiky, který několik let chátral do nového výstavního konceptu. V šestiúhelníkovém objektu se nyní budou pořádat výstavy, vernisáže, komentované prohlídky s mladými autory a v teplých měsících art battle, promítání a další akce.

Artrafika má svým konceptem ambice stát se místem setkání kreativních lidí i široké veřejnosti, které chce současné umění přiblížit. Loni pořádali zakladatelé Artrafiky i umělecký festival, který na osmi místech v Praze prezentoval právě mladé umělce. Mediálním partnerem se stal třeba i Český Rozhlas. Festival stačilo navštívit přes deset tisíc návštěvníků. Po úspěšném festivalu se umělci přesouvají do svého prostoru, který společně začíná fungovat.

V úterý zahájil výstavní program Artrafiky slovenský umělec Gregor Dalecký. Gregor se věnuje hlavně malbě, tu chápe částečně jako kresbu a částečně jako hru barev a kompozic. Někdy tíhne ke komiksu a kresbě fixou. Výstavu pojímá netradičně. V průběhu prosince a ledna se bude expozici obměňovat. Takže pokud někdo navštíví výstavu dvakrát či víckrát, nebude zklamán a uvidí některé nové obrazy. V Artrafice zároveň fungují dva sdílené koncepty — sdílená knihovna (princip „dones knihu/odnes knihu“) a také sdílený kávovar (funguje na principu dobrovolného přinesení kávy, kterou si pak další lidé můžou uvařit zdarma).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.