Akce

Antitrend Open Air znovu v Žabčicích

Antitrend Open Air 2017
24.06.2017 12:00
, Žabčice

Poslední červnovou sobotu, tedy 24. 6. 2017 se uskuteční již 13. ročník dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se jako (až na jedinou výjimku) každý rok koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, která se nachází kousíček od jihomoravské metropole Brna – navíc v luxusní vzdálenosti zdejší vlakové zastávky (vlaky sem jezdí každou hodinu). Pokud Vám v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death/grind, brutal death, gore grind, fastcore či crust, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená. Určitě jedna z nejsilnějších sestav dosavadní třináctileté historie této akce čítá hned 16 kapel z 9 různých evropských zemí a ani letos nebude chybět několik opravdových lahůdek. Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si tak určitě vyberu tu, za kterou se vydá cca 20km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout.

Ano, slovenská legenda Depresy je zpět a po dlouhé době se ukáže opět v ČR. Nová sestava vypadá velice nadějně, vždyť za bicí soupravou netluče nikdo menší než Mr. Hoyas, tedy tlučmen z grindových Attack of Rage. Kapela, která udávala směr temného a melodického death metalu na tuzemské scéně v 90. letech je pro mnohé pamětníky opravdovým kultem. Jedním z co-headlinerů letošního ročníku jsou Razorrape ze Švédska. Kapela se na Antitrend festu objevila již loni, kdy jejich set bohužel zastihl ten největší liják, letos si týpci snad dají repete za lepšího počasí. Kapela, jejíž počátky se datují před více než 10 lety, vznikla coby one-man projekt ex-zpěváka z Deranged či ex-bubeníka Splattered Mermaids Martina Schönherra v našich končinách dobře známého coby Shreka.


Až z Portugalska k nám zavítají v místních končinách velmi dobře známí baviči Serrabulho, kteří si zde udělali velmi dobré jméno především svým živým vystoupením, kdy taneční verzi tupa-tupa grindcoru doprovází hromada různých masek, převleků, inter a především pak dobré zábavy. Po rozpadu legendárních "blbých Švédů" Splattered Mermaids není třeba chovat obavy, že by se letošní ročník obešel minimálně bez účasti aspoň části z nich. Bicman Martin již byl zmíněn dříve (RazorRape), zpěvák Johan se ukáže se svou novou bandou Anüs, ve které kombinují valivý death metal s tanečním goregrindem a výsledek stojí za to. Jestli by se měla charakterizovat muzika slovinských Vulvathrone jedním slovem, bylo by to určitě slovo šílenost. Nejen nahrávky, ale především pak živé vystoupení této sebranky nenechá žádného posluchače v klidu. Jejich agresivní nášup je opravdu jen pro otrlé jedince.


Fanoušky nasypaného nekompromisního grind coru švédského střihu zajisté uspokojí Six-Score z Rakouska. U nás poměrně známá to grupa, ostatně nemají to kluci k daleko. Pro milovníky tanečního grindcoru se letos v Žabčicích představí ještě jedna zahraniční grupa – a sice Brutal Sphincter z Belgie. U nás doteď poměrně neznámá kapela, což se může brzy změnit, jelikož tupa-tupa dneska frčí a live videa od této sebranky potvrzují, že i na ně bude veselo a bude se hezky pogovat. Vedle slovenské legendy Depresy jsou Godless Truth další kultovní kapelou, která se po letech odmlky vrací na česká podia. Kdo by neznal tuhle dnes již prakticky legendární death metalovou sebranku, která v době své největší slávy byla takřka celosvětový pojem. S Mincing Fury vás čeká divoká směsice death metalu s grindcorem, HC či punkem, ostatně kdo jezdí do Žabčic pravidelně, ví.

Fastcorový masakr Lycantrophy, který na tuzemské scéně působí skoro již 20 let, měl již dvakrát v minulosti na AT festu hrát, žel pokaždé z toho sešlo. Do třetice všeho dobrého. Carnal Diafragma aka zástupce ostravského "hornického" grindcoru, na grind scéně docela pojem, rozhodně se nejedná o žádné zelenáče. Diphteria již není na naší scéně žádný neznámý pojem – jejich extrémně našlapanej metalovej námrd říznutej core vsuvkami by probral I mrtvého. Při jejich koncertech se podium nebezpečně otřásá. Na festivalu pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí, prodej triček, mikin, CDs, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a především kvalitně obsazený a stylové pestrý line-up přímo na žabčickém pódiu. Přímo v areálu je také možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem. Stanky s dobrým jídlem i pitím jsou pochopitelně samozřejmostí.

Info

Antitrend Open Air vol. 13
24. - 25. 6. 2017
Žabčice u Brna

www.facebook.com/events/1636396509914425
www.facebook.com/antitrend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články