Zprávy / Pozvánky

Asstma, u které se dobře dýchá, Zajac, který zpomaluje

Asstma, u které se dobře dýchá, Zajac, který zpomaluje

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.02.2018

Asstma, Ondrej Zajac a Sraz přespolních. Tak vypadá line-up další z akcí v prostorách ostravského Antikvariátu a klubu Fiducia. Večírek se koná ve čtvrtek 22. února.

Slovenský experimentující kytarista a skladatel Ondrej Zajac zaujal i redaktory magazínů The Quietus nebo The Wire. Svou tvorbou má blízko k ambientu, ale klidné a tlumené pasáže dokáže prostřídat i s velmi energickými vzmachy a poryvy. Jeho zatím posledním autorským albem je ICU z loňského roku, následované EP, kde Zajacovy skladby předělali experimentátoři nejen ze Slovenska.


Asstma je projekt Filipa Jakše, člena pražských a polabských skupin Postižená oblast, Degtukas a noAR+IS+. Pracuje se smyčkováním, s kovovým odpadem, používá nazvučený vlasec. V rovině textů se inspiruje tradicí experimentální poezie a zkoumá hranice sdělnosti jazyka.


První laboratorní pokus o ad hoc sestavu volného hraní - tentokrát v sestavě efektovaná trumpeta, analogový syntezátor a elektronika - hraní s filmovým obrazem i proti němu. To bude Sraz přespolních. Film vybere Tomáš Csonka, jehož krátké experimentální filmy budou prolínat produkci hudební.

Info

Ondrej Zajac, Asstma, Sraz přespolních
22. 2. 2018 19:00
Antivkariát a klub Fiducia, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články