PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Bára Zmeková: Příběh o dívce z moře nových talentů

Bára Zmeková: Příběh o dívce z moře nových talentů

|

Soutěž 1MAN2PLAY má za sebou pilotní ročník a rovnou může uvažovat o změně jména na 1WOMAN2PLAY a vyměnit vousáče z vizuálu za sympatickou mladou holku s piánem. Vítězkou se totiž stala zpěvačka, skladatelka a textařka Bára Zmeková. V rámci showcase finalistů v pátek 26. dubna 2013 v žižkovském StreetCulture se na tom téměř jednohlasně shodla čtyřčlenná porota, složená ze zástupců festivalu Colours of Ostrava, časopisu Full Moon, rádia StreetCulture a „písničkáře“ Bonuse.

„Při jejím koncertě jsem měl pocit, že zpívá hlavně pro publikum, pro každého, kdo tam seděl – víc než pro sebe. Bezprostřednost a otevřenost je vzácná, tím vyhraje vždycky,“ řekl o jejím vystoupení porotce Michal Pařízek (Full Moon). Aktuální sestavu Bářiny kapely tvoří kontrabasista Christoph a bubeník Iby a trio bude znovu k vidění a slyšení hned 1. května ve vršovickém Café V Lese (spolu s Nervous Doll Dancing) a 4. května pak v Dobřichovicích. Především ale zahraje 18. července na jednom z pódií festivalu Colours of Ostrava.

Album je stále ve hvězdách, a ty už snad nejsou daleko!, píše Bára ve svém profilu a má pravdu – za podpory časopisu Full Moon vydá, doufejme ještě letos, debutové album, se kterým produkčně i graficky vypomůže zmíněný Bonus. Ještě předtím se zpěvačka objeví na kompilaci z finálového večera, kterou jako free download vydá 1. června rádio StreetCulture. „Předvídat, kam to zajínající umělci dotáhnou, je vždycky těžké. Bára má opravdu velké charisma a talent určitě taky. Hodně záleží na ní samotné a na lidech, kterými se obklopí, ale myslím, že se můžeme dočkat velkých věcí.“ A my je čekáme!

Info

www.bandzone.cz/barazmekova
www.streetculture.cz/1man2play
www.colours.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

xp recenze

Kryštof - 25 (Best Of) 80% Kryštof - 25 (Best Of)
Nickelback - Feed the Machine 70% Nickelback - Feed the Machine
Beth Ditto - Fake Sugar 70% Beth Ditto - Fake Sugar
Katy Perry - Witness 80% Katy Perry - Witness
SikTh - The Future in Whose Eyes? 80% SikTh - The Future in Whose Eyes?
SikTh - The Future In Whose Eyes 80% SikTh - The Future In Whose Eyes
Clipping. - Wriggle 60% Clipping. - Wriggle
Petr Nikl - Vosa 80% Petr Nikl - Vosa

Akce

ostravské dny (do 2/9)
fotoexpo (do 21/10)
rock for churchill (do 26/8)
kviff 2 (do 9/7)
colours 2017 (průběžně furt než bude nový)