PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Bára Zmeková: Příběh o dívce z moře nových talentů

Bára Zmeková: Příběh o dívce z moře nových talentů

|

Soutěž 1MAN2PLAY má za sebou pilotní ročník a rovnou může uvažovat o změně jména na 1WOMAN2PLAY a vyměnit vousáče z vizuálu za sympatickou mladou holku s piánem. Vítězkou se totiž stala zpěvačka, skladatelka a textařka Bára Zmeková. V rámci showcase finalistů v pátek 26. dubna 2013 v žižkovském StreetCulture se na tom téměř jednohlasně shodla čtyřčlenná porota, složená ze zástupců festivalu Colours of Ostrava, časopisu Full Moon, rádia StreetCulture a „písničkáře“ Bonuse.

„Při jejím koncertě jsem měl pocit, že zpívá hlavně pro publikum, pro každého, kdo tam seděl – víc než pro sebe. Bezprostřednost a otevřenost je vzácná, tím vyhraje vždycky,“ řekl o jejím vystoupení porotce Michal Pařízek (Full Moon). Aktuální sestavu Bářiny kapely tvoří kontrabasista Christoph a bubeník Iby a trio bude znovu k vidění a slyšení hned 1. května ve vršovickém Café V Lese (spolu s Nervous Doll Dancing) a 4. května pak v Dobřichovicích. Především ale zahraje 18. července na jednom z pódií festivalu Colours of Ostrava.

Album je stále ve hvězdách, a ty už snad nejsou daleko!, píše Bára ve svém profilu a má pravdu – za podpory časopisu Full Moon vydá, doufejme ještě letos, debutové album, se kterým produkčně i graficky vypomůže zmíněný Bonus. Ještě předtím se zpěvačka objeví na kompilaci z finálového večera, kterou jako free download vydá 1. června rádio StreetCulture. „Předvídat, kam to zajínající umělci dotáhnou, je vždycky těžké. Bára má opravdu velké charisma a talent určitě taky. Hodně záleží na ní samotné a na lidech, kterými se obklopí, ale myslím, že se můžeme dočkat velkých věcí.“ A my je čekáme!

Info

www.bandzone.cz/barazmekova
www.streetculture.cz/1man2play
www.colours.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Abrakadabra: PAF odhaluje první jména

Abrakadabra: PAF odhaluje první jména

redakce |
Šestnáctý ročník Přehlídky filmové animace a současného umění zve na minulé i současné obrazové manipulace i premiéry nových projektů klubových světoběžníků.
Vítězem Be2Can je film 120 BPM

Vítězem Be2Can je film 120 BPM

redakce |
Čtvrtý ročník festivalu Be2Can přilákal v Praze 6500 filmových fanoušků a uvedl 12 nejnovějších snímků ze tří prestižních festivalů.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
next festival (do 25/10)
bluefest (do 13/11)
fleet foxes (do 8/11)