Zprávy

Berlin Festival 2012 uzavřel svůj line-up. Herzlich willkommen!

Berlin Festival 2012 uzavřel svůj line-up. Herzlich willkommen!

redakce | Zprávy | 23.08.2012

Tradiční, indiánskoletní Berlin Festival definitivně uzavřel svůj letošní line-up. Letiště Templehof přivítá v pátek 7. a v sobotu 8. září na čtyřicet zajímavých a aktuálních pojmů hudební scény. A pochopitelně i nemálo hipsterů Jsme přece v Berlíně! "Zahlídli jsme asi dvousetkilovýho němce, zelený tenisky a obrovský kalhoty s kravím motivem. Zatím jasně vede."

Vloni měl Berlin Festival před sebou letos velkou robotu. Musel obhájit pozice po ročníku 2010, kdy naprosto proti všem zkušenostem a předpokladům (je to v Německu, mein Gott) totálně vyhořela organizace. Spousta koncertů byla zrušena a na mnoho dalších se zájemci vůbec nedostali. Loni bylo vše v rychtyku, všude dost místa, fronty téměř žádné a hlavní problém minulé akce (omezený počet fanoušků v publiku kvůli uzavřeným vchodům do hangárů) vyřešili organizátoři šalamounsky: otevřeli dveře dokořán, ušetřili za zábrany a ochranku a vytvořili tak tři skoro stejně velké scény.

Tempelhof coby místo konání je geniální, nejen díky tomu, že dost návštěvníků a veškerý technický background včetně podií se vejde pod střechu a je tedy – doslova – v suchu. A hlavně, pořád je na co koukat a netýká se to jen program nebo doprovodných stánků a aktivit. První setkání s prostorem je impozantní, po průchodu nevinně vypadající budovou se před vámi otevře obrovská plocha letiště a představivost se rozjede na plné obrátky. Masivní oblouk hlavního vstupu, jeho vnitřní prosklené průčelí, spousta schodišť, zajímavě architektonicky řešená střecha – všechno stojí za vidění, škoda, že po většinu roku zůstává letiště skryté a zavřené. Když nudí kapely, jídlo nebo Modeschau okolo, pořád je co dělat, objevovat a sledovat. Třeba u východu z areálu může člověk obdivovat někdejší odbavovací halu, kde ještě pořád zůstávají loga dávno zaniklých leteckých společností. Nebo snad znáte nějakou, která se jmenuje Air Bourbon? To už bychom s ní dávno všichni lítali, ne?

Berlin Festival 2012
7. + 8. září, Berlín
www.berlinfestival.de
www.last.fm/festival/3176952

pátek 7. září, Berlin Festival @ Flughafen Tempelhof: Brandt Brauer Frick Ensemble * Clock Opera * Daughter * Friends * Frittenbude * Grimes * The Killers * Miike Snow * Michael Kiwanuka * Nicolas Jaar * Little Dragon * Major Lazer * Kate Nash * Of Monsters And Men * Orbital * Sigur Rós * Tocotronic * We Have Band... Club Xberg @ Arena Berlin: Crookers * Dada Life * Dumme Jungs * Etnik * Hercules & Love Affair Soundsystem * Kid Simius * Metronomy * Return Of The Amazons feat. Chicks On Speed & Maral Salmassi * When Saints Go Machine...

sobota 8. září, Berlin Festival @ Flughafen Tempelhof: Bonaparte * Jamie N Commons * Cro * Crocodiles * Django Django * First Aid Kit * Franz Ferdinand * Friendly Fires * iamamiwhoami * I Heart Sharks * Junip * Paul Kalkbrenner * Kraftklub * SBTRKT (live) * Sizarr * Soundtrack Of Our Lives * WhoMadeWho... Club Xberg @ Arena Berlin: Junior Boys * The Magician * Modeselektor live * Mostly Robot * Simian Mobile Disco * Slagsmalsklubben * Totally Enormous Extinct Dinosaurs...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Melancholičtí The Paper Kites v Praze

redakce 24.02.2019

Směs subtilního indie popu a australského folkového písničkářství v podání The Paper Kites se do Prahy vrátí po třech letech.

Strahovská Sedmička slaví půlstoletí

redakce 23.02.2019

Po celý rok budou probíhat oslavy padesáti let pražského Klub 007 Strahov. Místem, které stálo u zrodu české alternativy.

Na temnou stranu rapu: Dope D.O.D.

redakce 22.02.2019

Jak moc tvrdý může být rap? Potemnělou tvář hip hopu přinášejí fanouškům po celém světě nizozemští Dope D.O.D.

Mladí ladí jazz hledá mladé talenty

redakce 22.02.2019

Festival Mladí ladí jazz hledá mladé talenty z Česka i zahraničí a vyhlašuje další ročník mezinárodní soutěže Jazzfruit.

Jednou ranou na Sziget uzavírá přihlášky

redakce 22.02.2019

Do konce února stačí poslat přihlášku a v případě postupu do finálového kola přesvědčit fanoušky na finálovém koncertě.

Invisible World se chystají do studia

redakce 22.02.2019

Na dlouhou dobu jediný koncert v Čechách odehraje v pražském Jazz Docku mezinárodní kvartet Invisible World.

The Ills vydali pátou řadovou desku

redakce 21.02.2019

Jak už dvojitý název napovídá, album se skládá z dvou samostatných, ale zvláštně propojených částí. Tradiční i experimentální.

Denver Broncos UK přijedou do Kabinetu i do Kaštanu

redakce 21.02.2019

Denver Broncos UK je uskupení z Colorada tvořené čtyřmi ze šesti členů Slim Cessna's Auto Club. Tišší, intimnější, éteričtější.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Zabelov Group pokřtí Eg

redakce 21.02.2019

Na pódiu NoDu Zabelov Group spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, multimediálním umělcem Floexem a zpěvačkou Varine Mkrtchyan.