Akce

Berlínský Atonal se probudí do nové éry

Berlin Atonal 2017
16.08.2017 18:00
Kraftwerk, Berlín

V jubilejní páté edici se toto léto probouzí berlínský Atonal do své nové éry. V termínu 16. až 20. srpna nabídne více než stovku hudebníků, vizuálních umělců a DJů. Vstupenky jsou již v prodeji a vy se, mimo jiného, můžete těšit na desítku světových koncertních premiér i několik speciálních nočních setů. Kupříkladu projekt ALTAR je aktuální spoluprácí mezi Roly Porterem a Paulem Jebanasamem. Enfant terrible Powell se na jedné stagei potká s vízetem Turner Prize Wolfgangem Tillmansem.

Čínský skladatel a umělec Pan Daijing debutoval svým projektem Fist Piece, který propojuje hlas a vztah mezi těly. Podobně ambiciózní je také projekt švédského dua Roll the Dice. Peder Mannerfelt a Malcolm Pardon představí nekonvenční divadelní show postavenou na future basement jazzu. OKTOPHONIE je osmikanálová prostorová skladba, kterou složil Karlheinz Stockhausen jako součást operního cyklu LICHT. Podle oktofonického systému Stockhausen zkomponoval elektronické zvuky (chaotické válečné zvukové pole) existující ve třírozměrném prostoru s publikem naslouchájícím uvnitř "zvukové krychle".


Další spolupráce svede do jediného projektu Renicka Bella a profesionálního zvukového designéra Fise. Bellovy živelné kódované algoritmy kontra Fisova zvlněná zvuková exprese. Puce Mary je inkarnací kodaňské umělkyně Frederikke Hoffmeier, která od roku 2013 obohacuje současnou industriální a noise music a zároveň vydává na značce Posh Isolation. Pro Berlin Atonal 2017 si připravila nový projekt pojmenovaný A Feast Before the Drought. Inga Mauer, známá z ruského Stackenschneideru, představí svou první industrial, EBM a new wave show. Svou první živou show pak uvede také producent Abul Mogard, jehož skličující skladby oslovily (nejen) celou řadu velkých jmen hudebního průmyslu.

Sophie Schnell (aka PYUR) je členkou hudebního projektu Oratorio for the Underworld a Lemna je zase alias tokijského producenta Maiko Okimota, jehož experimentální techno se stalo uměleckou formou sebe sama. Právě pro Atonal si přichystal světovou premiéru svého LP Horo. Toto je však stále pouze úvodní ochutnávka všech chystaných vystoupení a celou řadu dalších projektů organizátoři ještě potvrdí. Celofestivalový pas vám, jako obvykle, umožní vstup do prostorů Kraftwerku a to včetně aftershow party.

Info

Berlin Atonal 2017
16. - 20. 8. 2017
Kraftwerk, Berlín

www.facebook.com/events/1270514919686541
www.facebook.com/berlinatonal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články