Zprávy / Nové desky

Bílej vodník se vynořil

Bílej vodník se vynořil

Engelberg Humperdinck III. | Zprávy / Nové desky | 29.12.2018

Představujeme vám album básní/pohádek Bílej vodník aneb Soundtrack for the Bohemian Forest, nedávno zesnulého českého barda, beatníka a anarchisty Milana Kozelky (1948-2014), který proslul především jako svérázný performer, sarkastický básník a sociálně-kritický spisovatel. Album je věnováno jeho nedožitým sedmdesátinám.

Pro jeho básně/pohádky byla inspiračním zdrojem a spřízněnou duší brněnská výtvarnice Tereza Damcová aka Bubačka či Frída Kakao (dříve také působila v projektu Mateřídouška). Spolu s grafikem, publicistou a zvukovým experimentátorem Petrem Marešem aka prof. Neutrinem (také projekty Cold-Boy-Klan a BIMB) se pustila do audio ztvárnění Kozelkových pohádek, ve kterých se tentokrát překvapivě nalézá magický svět vodníků a panen i dalších polymorfních bytostí a sil, ale je tu i mnoho filozoficko-mystických paralel, připomínajících lidové morytáty či bajky přenesené do současného desakralizovaného světa.

Mediumní hlas Terezy Damcové je citlivě skloubený s jejím typickým grafickým rukopisem a ambientním zvukem prof. Neutrina, hojně využívající autentických field recordings. EP můžete použít i coby soundtrack při cestě lesem. Pak se začnou dít teprve věci. K většině skladeb jsou k dispozici i videa na YouTube, na nichž se podílel animátor Pavel Paseka. Zapomeňte na efemérní všednodennost a vstupte do světa éterických bytostí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články