Akce

Billy Talent pod širým nebem v Olomouci

Billy Talent (ca)
01.08.2017 19:00
Korunní pevnůstka, Olomouc

Do domácí mapy letních rockových akcí se zapíchl další špendlík. A pořádně ostrý. V našich končinách velmi populární kapela Billy Talent z kanadského Toronta se při prázdninovém turné po evropských festivalech zastaví na sólovém koncertu i na Moravě. Jediné tuzemské vystoupení punk rockové kapely se odehraje 1. srpna pod širým nebem v Korunní pevnůstce v Olomouci.

Billy Talent mají v ČR velkou základnu fanoušků a pravidelně tady koncertují. Naposledy se představili loni v Praze na festivalu Aerodrome, krátce před tím, než přišli na trh s novinkou Afraid of Heights. Právě hity z posledního alba, které odborníci řadí – vedle Billy Talent I a II - k tomu nejlepšímu, co kapela vydala, zcela jistě zazní také v Olomouci. Muzikanti však ve svých setlistech nikdy nezapomenou ani na staré pecky, které je vynesly na fanouškovské výsluní v prvních letech minulého desetiletí. Tehdy jejich hity ovládaly žebříčky hitparád a kapela vyprodávala koncerty po všech kontinentech.


Billy Talent ale za léta působení v první světové rockové lize neztratili nic na svém kouzlu ovládat svou našlapanou muzikou a místy provokativními texty davy fans a patří k headlinerům megafestivalů jako je maďarský Sziget nebo Frequency v Rakousku. Českou republiku si Kanaďané podmanili až v roce 2007, kdy zde vystupovali poprvé. Od té doby jsou tuzemské koncerty pevnou součástí evropských koncertních šňůr. Historie Billy Talent se píše od konce roku 1993, kdy vznikli jako středoškolská kapela. Formace vedená charismatickým vokalistou Benem Kowalewiczem debutovala albem Watoosh! už v roce 1999, kdy si ve stejném složení jako dnes Billy Talent ještě říkali Pezz.

V roce 2001 ale prohráli soudní spor s americkou skupinou téhož jména, a proto si čtveřice zvolila jméno podle kytaristy z fiktivní skupiny z filmu Hard Core Logo. Kowalewiczův zpěv doprovází již od doby vzniku kapely Ian D'Sa na sólovou kytaru, Jonathan Gallant na basu a Aaron Solowoniuk na bicí. Akci pořádá v rámci letního festivalu Olomoucké kulturní prázdniny agentura Bounty Rock Cafe Promotion ve spolupráci s Agenturou Kvas. Vstupenky v ceně 799,- jsou v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketstream, GoOut a v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci.

Info

Billy Talent (ca)
1. 8. 2017 19:00
Korunní pevnůstka, Olomouc
Vstupné: 799,-

www.facebook.com/events/287073841706498
www.facebook.com/KorunniPevnustkaOlomouc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články