Akce

Bittová, Dusilová a Načeva na jednom pódiu

Bittová / Dusilová / Načeva
19.12.2017 19:30
Evangelický Kristův kostel, Ostrava

Nápad spojit tři zpěvačky, které působí převážně solitérně, vznikl již v zimě 2016. K jeho realizaci však vzhledem k vytíženosti všech tří umělkyň dojde až letos v prosinci, kdy se projekt Spolu představí v Praze, Brně a Ostravě. "Jsem ráda, že jsme v mém nabitém programu nalezly čas na koncerty, a hlavně na společnou tvorbu, zkoušení a radost ze hry," říká Iva Bittová.

Na pódiu zazní jak skladby přímo přearanžované pro tento projekt, tak známé skladby všech tří protagonistek. O prvních zkouškách Monika Načeva říká: "Přemýšlíme, že do projektu ještě přizveme jiné hudebníky, ale na první zkoušce to tak zajiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si samy. Alespoň prozatím..." V současné době je Spolu ve fázi zrodu, proto nelze dopředu definovat jasnou podobu koncertu.


"Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu nebo každá za sebe po hudební řece," shodují se Tomáš a Soňa Paletovi a Romek Hanzlík, kteří za projektem stojí dramaturgicky a produkčně. A jaké pocity má z projektu Spolu Lenka Dusilová? "Na začátku jsem měla před oběma respekt, protože třeba Iva je proslulá svým improvizováním, kdežto já potřebují mít všechno tak nějak srovnané dopředu. Ale ukazuje se, že nacházíme společnou řeč."

Iva Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších zpěvaček české scény, a Monika Načeva kráčí vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno. Všechny tři vydávají velice ceněná alba. Ačkoliv má každá z protagonistek jiné hudební kořeny, v projektu Spolu hodlají nalézt společný hudební jazyk.

Info

Bittová / Dusilová / Načeva: Spolu
16. 12. - Praha, Palác Akropolis
18. 12. - Brno, Radost
19. 12. - Ostrava, Evangelický Kristův kostel

www.facebook.com/events/146072295996833
www.facebook.com/events/1172184766215283
www.facebook.com/events/1735667333134150
www.bittova-dusilova-naceva.cz

Foto © Romek Hanzlík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články