Zprávy / Festivalové

Bohnice nemají ploty

Bohnice nemají ploty

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.05.2018

„Mě už to tam u vás nebavilo… Jako bychom byli dva. Ale i naše společnost je rozdělená – bezohledností, lhostejností, arogancí. A já nemám rád ploty mezi lidma. Já mám rád lidi, mezi ploty,“ právě tak v kampani Patříš do Bohnic, kterou pořádá populární festival Mezi ploty, vyjádřil svoje aktuální pocity zpěvák a herec Vojtěch Dyk.

A podobně mluví i Tomáš Klus, který s tímhle projektem taky bytostně souzní: „Svět venku je plnej arogance, bezohlednosti, lhostejnosti a kdoví čeho ještě.“ „Svojí dosebezahleděností mi přijde úplně šílenej,“ přizvukuje jim další skvělý písničkář, vystupující pod vznešeným pseudonymem Xindl X. Není tedy divu, že se tihle umělci a s nimi dalších 120 kapel a divadel rozhodli dát nás všechny trochu do kupy zrovna na území Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Naše společnost je totiž rozpolcená. Je natolik schizofrenní, že se snad může sjednotit jedině za plotem psychiatrického zařízení. To ovšem na bedra festivalu, co je za tímhle plotem jako doma, klade dosti nelehký úkol – pokusit se ji vyléčit. Je nutno nasadit elektrošoky, skotské střiky, nebo dokonce rovnou lobotomii? Anebo postačí intenzivní arteterapie, ke které se propůjčí desítky muzikantů a divadelníků? To zjistíte o posledním květnovém víkendu, kdy se festival Mezi ploty už po šestadvacáté rozjede.

Do terapeutických snah se zapojí třeba majitel skvělého hlasu a talentu Vojtěch Dyk se špičkovými instrumentalisty z B-Side bandu, neodolatelní písničkáři Tomáš Klus a Xindl X, hiphopové legendy Prago Union a PSH a k tomu No Name, Slza, Lenka Dusilová, Horkýže Slíže, Michal Pavlíček s Monikou Načevou, Květy, Chantal Poullain, Mydy Rabycad, Cocoman, Vosto5, Divadlo Bolka Polívky, Buchty a loutky a spousta dalších.

Info

Mezi ploty 2018
26. - 27. 5. 2018
Psychiatrická Léčebna Bohnice, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články