Zprávy

Boris Carloff posouvá hranice. Českého videoklipu.

Boris Carloff posouvá hranice. Českého videoklipu.

redakce | Zprávy | 20.11.2013

Videoklip Falling z poslední desky The Escapist vyvolal senzaci a poprávem sklidil Anděla za nejlepší video. Nyní talentovaný muzikant a producent Boris Carloff přichází s druhým obrazovým ztvárněním své písně. A opět posouvá hranice českého videoklipu o stupeň dál.

Obraz pro křehkou skladbu I’ve Got One Soul z oceňovaného debutu totiž snímala kamera Alexa, na kterou se natáčel třeba poslední James Bond. „Hollywoodská“ byla i postprodukce. Během ní tvůrci využívali netradiční a složité technologie 3D scanu hlavy, počítačového modelu a trackovacích bodů. Za vznikem klipu, který se vyráběl v plném nasazení pět měsíců, opět stojí Martin Živocký. Tým navíc doplnili i režiséři Matěj Chlupáček (Bez doteku) či Mike Samir. Kameru měl na starost Martin Žiaran, který je známý třeba jako hlavní kameraman Kriminálky Anděl. Na klipu se v závěrečné fázi, kromě Martina Živockého, podílela také druhá polovina osvědčeného dua ObraskiBros Honza Živocký (právě spolu obdrželi cenu Anděl 2012 za nejlepší videoklip k Falling).

„Práce na klipu k písni I’ve Got One Soul pro nás byla opět výzvou a technologickým experimentem. Přestože je videoklip svým pojetím mnohem minimalističtější než video k písni Falling, postprodukční proces byl o dost náročnější. Využitím technologie 3D scanu a motion trackingu jsme se snažili dosáhnout co nejpřesvědčivějšího spojení živého herce s digitálními prvky,” popisuje režisér Martin Živocký.

Hlavní role se zhostil Boris Carloff. „I přestože jsme živého herce Borise Carloffa točili jen před zeleným pozadím, zaujal nás jeho smysl pro detail a přístup, s jakým se na jednotlivé záběry nahlíželo,” říká jeden z režisérů Matěj Chlupáček. I díky svému hereckému výkonu si nakonec Carloff vysloužil jednu z rolí v novém filmu Mikea Samira Hany, který půjde do kin na jaře roku 2014.

Píseň I’ve Got One Soul je mixem hudebního klavírního impresionismu à la Debussy, newyorského minimalismu, soulu a elektroniky. „Je to skladba o samotě mezi přetvářkami, o škraboškách, které si lidé nasazují a zakrývají, co se v nich ve skutečnosti skrývá,“ doplňuje Carloff.

Boris Carloff na sebe poprvé upozornil s projektem Palm Beat na anglickém labelu Tracktion. Následně vydal eponymní EP na labelu Red Salamanda (vyšlo i v Japonsku), jeho předposledním počinem bylo album projektu kNot Photogenic. V poslední době spolupracoval i se Stevem Albinim. Kromě toho produkoval nahrávky nebo pracoval s interprety jako jsou Kryštof, Sunshine, David Koller či Wohnout. Za svůj debut The Escapist získal cenu hudební kritiky Apollo a pět nominací na Anděla od Akademie populární hudby. Nakonec si z ceremoniálu odnesl dvě sošky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Černou Jana Vrby v Budějovicích

redakce 15.02.2019

Budějovická výstava obsahuje snímky pořízené pro hudební magazín Full Moon a web Fullmoonzine.cz v letech 2014-2019.

Skepta i Lola Marsh na Pohodě

redakce 15.02.2019

Hvězda žánru grime Skepta i izraelské duo Lola Marsh, které otevře program hlavních pódií. Pohoda ohlašuje další jména...

Víc než coververze: Echo Collective

redakce 15.02.2019

Belgické postklasické těleso Echo Collective se zaměřuje na přehrávání cizích skladeb v nových, osobitých aranžích...

Go and See! vyzývá Institut umění - Divadelní ústav

redakce 15.02.2019

Byl vyhlášen další ročník programu na podporu krátkodobé mobility. Pozor, uzávěrka pro první kolo na měsíce.

Post Malone a další míří na Sziget

redakce 14.02.2019

Post Malone míří na maďarský Sziget. Festival navíc zveřejnil dalších více než dvacet nových jmen letošního programu...

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Skepta headlinerem Nowa Muzyka

redakce 14.02.2019

Festival Tauron Nowa Muzyka před časem oznámil zahajovací koncert, který obstará Rhye. Nyní potvrzuje dalšího z headlinerů...

SoundCzech nabízí programy finanční podpory hudebníků a hudebních profesionálů

redakce 14.02.2019

SoundCzech nabízí hudebníkům a hudebním profesionálům možnosti finanční podpory aktivit v rámci čtyř programů.

Výsledky VIII. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce 13.02.2019

Je dobojováno, je oceněno. Deska roku, objev roku a počin roku 2018 podle kritiků z Rady hudebních cen Vinyla.

Slnko Records uvede vlastní festival

redakce 13.02.2019

Hudební vydavatelství Slnko Records po dvou leté pauze navazuje na myšlenku vlastního hudebního festivalu Slnko Spirit.