Zprávy / Pozvánky

Bratři Orffové s Post-hudbou tuto sobotu v Podniku

Bratři Orffové s Post-hudbou tuto sobotu v Podniku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2014

Volné, téměř sourozenecké sdružení Bratři Orffů začalo psát první stranu své nu-folkové kroniky v roce 2002. Milovníci folkadelického ducha a domácích počítačů Lukáš Novotný, Ivánek Gajdoš a Matouš Godík vdechli život svému snu o písničkářství nového tisíciletí na trase Krnov – Praha – Bingriwingri. Poté, co se jejich první kusy Sova a Onyta Almyin objevili na kompilacích Algidance II. a chilloutovém kotouči časopisu Ultramix, rozhodla se poněkud nesmělá trojka pro vydání debutového disku s názvem Bingriwingri. Pod bratrskou přísahou na něj přizvali i hosty ze spřízněného Floexího Bandu, Frogski Pop, nebo khoibího Filipa Míška. Melancholickou folkovou špínu hravě přikrývají striktně akustickými zvukovými linkami a vytvářejí tak podivuhodné freak-folkové vlnění.


Nepřehlédnutelný frontman Ivánek Gajdoš pak hypnotizuje publikum svou dadaisticky intimní zpovědí a zemitou písničkářskou tradici povznáší k novým a neotřelým folkovým zámkům plným čerstvého glóru. Bez dvou let pak trvalo téměř jedno desetiletí, než kultovní formace české alternativy Bratři Orffové přišla s novou deskou. Deska vyšla loni v listopadu u Quazi Delict Records. Bratři Orffové ji pojmenovali Šero. "Šero se pohybuje na hranici mezi realitou a fantazií. Tentokrát se na rozdíl od debutu nepouštíme na výlet do budoucnosti, ale zůstáváme v čase, který právě žijeme, jen s občasnými návraty do minulosti. Sledujeme fiktivní příběh osoby, která se potýká s problémy v partnerském vztahu, od něhož utíká do světa vlastní fantazie – do roviny bizarních představ, což vede ke ztrátě vlastní identity, říká kapelník Ivan Gajdoš.

Bratři Orffové svým snivým folkem potěšili téměř vyprodaný klub Sono v Brně teprve před pár týdny a nyní míří do pražského Podniku, aby i zdejšímu publiku znovu připomněli, že jejich projekt nemá na české alternativní scéně obdoby. Vzhledem k tajemnosti tohoto uskupení a ochotě nechat své posluchače čekat nekonečně dlouho, nikdy nevíte, který z koncertů může být poslední!

Po boku Bratří Orffů stane mladé electro-popové duo Post-hudba. Lukáš Benda (musicserver.cz) jejich poslední album titulkoval slovy: "Včera talentovaní a nadějní, dnes už jen trapní a beznadějní".

Info

Bratři Orffové + Post-hudba
22. 11. 2014 20:00
Podnik, Praha
Vstupné: 150,- / 200,-

www.facebook.com/events/1541298442753265
www.bratriorffove.cz
www.post-hudba.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články