Akce

Britská producentka Mina roztančí Neone

Mina (uk)
13.10.2017 22:00
Neone, Praha

Návštěvníky klubu Neone čeká v pátek 13. října nevšední noc. Poprvé se v Praze představí producentka Mina, loňská akvizice labelu Enchufada a vycházející hvězda londýnské klubové scény. Zároveň bude tento mejdan, pořádaný pod hlavičkou multižánrové crew Unizone a labelu Meanbucket, jednou z posledních hostovaček v Neone, jehož brány se zavřou na konci října.

Než se Mina stala zvučným jménem na londýnské klubové scéně, pilovala své djské umění na vlnách progresivní stanice pro mladé Radar Radio, kde od roku 2012 vysílá pořad Boko! Boko!. Její energické DJ sety jsou stejně jako její vlastní produkce hluboce ovlivněny vřelým vztahem k tribalním tancům a afrobeatové hravosti. Kromě afrických žánrů jako kuduro či kwaito má ale blízko i k houpavým karibským rytmům, v jejích písních tak často můžete slyšet probublávat odkazy na čím dál tím populárnější dancehall.


Mina je živlem, v jehož podání hudba a tanec splývají v jeden fantastický celek. "Stát u beden, kývat hlavou a nehýbat se je nuda. Preferuju kluby, kde lidé nevěnují DJ pozornost a prostě jen zběsile tančí s kamárady a baví se," říká upřímně šestadvacetiletá producentka. Každého, kdo by její slova bral jako klišé, vyvede z omylu její srpnový set pro Boiler Room, během něhož tančili někteří návštěvníci tak divoce, že vzduchem lítaly smartphony. Že se respektovaný hudební magazín FACT nezmílil, když ji loni zařadil do výběru 10 klubových producentů, které stojí za to sledovat, dokazuje i její letošní EP Sentah. Na něm Mina za pomoci hostů jako je peruánská zpěvkačka Nané nebo italský producent Lorenzo BITW, zhmotnila svou vizi o globální klubové kultuře, pro kterou nejsou geografické vzdálenosti sebemenší překážkou.

Line-up doplní domácí DJs Yolo Until You Die a Dreem Tran's z mezinárodního labelu Classical Trax. Pod kotel přitopí i DJ Tuco, boss labelu Meanbucket. Ten letos oslavil už sedmé výročí a během té doby se na jeho nahrávkách protočila řada talentovaných producentů zaměřených na club music a house. Noc uzavřou kluboví chameleoni UNKNXWN a notsureyet. Unizone je platforma, jejíž klubové noci se nesou v duchu multižánrovosti a hledání dialogů mezi nejrůznějšími mutacemi taneční hudby. I proto můžete na Unizone akcích slyšet post-trance, jihoafrický gqom, tvrdé grimeové bangery ale i brazilskými favelami zrozený baile funk.

Info

Unizone & Meanbucket present:
Mina (uk)
Support: UNKNXWN, notsureyet, Dreem Tran's b2b DJ Tuco, Yolo Until You Die
13. 10. 2017 22:00
Neone, Praha
Vstupné: 150,- do půlnoci / 250,- po půlnoci

www.facebook.com/events/127454614570272
www.facebook.com/LunchmeatNeone

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články