PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Brutal Assault s Celeste i Unsane

Brutal Assault s Celeste i Unsane

|

Brutal Assault oznamuje další balíček kapel, tentokrát nabitý ostřílenými veterány i hudebními průkopníky. Takovými průkopníky, kteří ovlivnili celou generaci muzikantů a definovali gotický sub-žánr doom metalu jsou Paradise Lost, kteří přijedou s novou deskou Medusa. Po rozpadu jiných průkopníku Nihilist se nově vzniknuvší Unleashed chopili žezla vrchních Vikingů švédské death metalové scény a tohoto žezla se sveřepě odmítají vzdát i téměř 30 let poté.

A když už je řeč o průkopnících, pořadatelé vítají v sestavě jednu ze stěžejních kapel historie amerického thrashe Exhorder. Dalšími inovátory, kteří předběhli dobu byli ve své době Nocturnus, kteří se ve svojí současné inkarnaci Noncturnus AD pod taktovou Mikea Browninga podívají poprvé na BA, aby vám zahráli set svého originálního kosmického death metalu.


Neocaesar budou vyvolávat záhrobního ducha morbidního holandského death metalu, který kdysi reprezentovali Sinister, ze kterých se současná sestava kapely vydělila. Aktuální inkarnace finského fenoménu Beastmilk pod názvem Grave Pleasures potěší nejen fanoušky postpunku, zatímco vyznavači kytarových hrdinů se můžou těšit na virtuóza Plini. Na BA také přivítají nekompromisní Unsane a jejich extrémní soundtrack newyorské kakofonie a tvrdých noise riffů, které útočí s agresí vzteklé bestie.

Současnou avantgardu s temnými podtóny budou reprezentovat Dodecahedron, zatímco Francouzi Celeste vás uvrhnou do aury příšeří pomocí svého dark posthardcore sludge. Agresivní upískaný noise grind a jedna z nejlepších kapel svého žánru naživo Full of Hell nahradí vypadlé Nails, takže očekávejte hlukové stěny, které narušují masivní exploze neotesaných zběsilých rytmů a riffů. Surovost a temnota v té nejryzejší podobě.

Info

Brutal Assault 23
8. - 11. 8. 2018
Pevnost Josefov, Jaroměř

www.facebook.com/events/1968188413455429
www.facebook.com/brutalassault.cz
www.brutalassault.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
Animal Music (do