Zprávy / Festivalové

Brutal Assault s Celeste i Unsane

Brutal Assault s Celeste i Unsane

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.12.2017

Brutal Assault oznamuje další balíček kapel, tentokrát nabitý ostřílenými veterány i hudebními průkopníky. Takovými průkopníky, kteří ovlivnili celou generaci muzikantů a definovali gotický sub-žánr doom metalu jsou Paradise Lost, kteří přijedou s novou deskou Medusa. Po rozpadu jiných průkopníku Nihilist se nově vzniknuvší Unleashed chopili žezla vrchních Vikingů švédské death metalové scény a tohoto žezla se sveřepě odmítají vzdát i téměř 30 let poté.

A když už je řeč o průkopnících, pořadatelé vítají v sestavě jednu ze stěžejních kapel historie amerického thrashe Exhorder. Dalšími inovátory, kteří předběhli dobu byli ve své době Nocturnus, kteří se ve svojí současné inkarnaci Noncturnus AD pod taktovou Mikea Browninga podívají poprvé na BA, aby vám zahráli set svého originálního kosmického death metalu.


Neocaesar budou vyvolávat záhrobního ducha morbidního holandského death metalu, který kdysi reprezentovali Sinister, ze kterých se současná sestava kapely vydělila. Aktuální inkarnace finského fenoménu Beastmilk pod názvem Grave Pleasures potěší nejen fanoušky postpunku, zatímco vyznavači kytarových hrdinů se můžou těšit na virtuóza Plini. Na BA také přivítají nekompromisní Unsane a jejich extrémní soundtrack newyorské kakofonie a tvrdých noise riffů, které útočí s agresí vzteklé bestie.

Současnou avantgardu s temnými podtóny budou reprezentovat Dodecahedron, zatímco Francouzi Celeste vás uvrhnou do aury příšeří pomocí svého dark posthardcore sludge. Agresivní upískaný noise grind a jedna z nejlepších kapel svého žánru naživo Full of Hell nahradí vypadlé Nails, takže očekávejte hlukové stěny, které narušují masivní exploze neotesaných zběsilých rytmů a riffů. Surovost a temnota v té nejryzejší podobě.

Info

Brutal Assault 23
8. - 11. 8. 2018
Pevnost Josefov, Jaroměř

www.facebook.com/events/1968188413455429
www.facebook.com/brutalassault.cz
www.brutalassault.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články