Akce

Cafe Neu Romance: Golem a mechanický muž budoucnosti

Cafe Neu Romance 2014
26.11.2014 18:00
Galerie NTK, Praha

Ve dnech 26. – 29. listopadu 2014 proběhne v Galerii NTK a IIM třetí ročník festivalu robotické performance Cafe Neu Romance – české části Evropského Robotického Týdne. Letošní ročník probíhá 100 let od napsání novely Golem Gustavem Meyrinkem.

"Golem a mechanický muž budoucnosti" nám ukáže svět příběhů robotů s golemovskou tematikou ze sci-fi i reálného života. Zároveň nastolujeme otázku proč můžeme být vůči robotům skeptičtí a mít z nich strach a přitom je studovat a být jimi fascinováni. Výstava návštěvníkům představí 150 exponátů čtyřiceti umělců z patnácti různých zemí, 10 krátkých robotických videí a tematických reklam.

"Den Golema a mechanického muže budoucnosti" proběhne 28. listopadu 2014. Program zahrnuje 12 přednášek a prezentací. Mezi prezentujícími jsou animátor Jiří Bárta, scénárista Edgar Dutka, profesor umělé inteligence Jozef Kelemen a autorky zvukové poezie Trans(who?)man Olga Pek a Zuzana Husárová.

27 pohlednic s Golemem, které vytvořilo sedm studentů z Ernst-Litfaß-Schule v Berlíně, bude součástí hlavní výstavy. V roce 2013 navštívili partnerskou Střední školu mediální grafiky v Praze. Akci podpořily programy TANDEM a LEONARDO DA VINCI pro celoživotní vzdělávání. Návštěvníci Cafe Neu Romance 2014 si mohou celý příběh o návštěvě poslechnout na přednášce Saschi Schulze.

Z Velké Británie přijedou bionic-arm man Nigel Ackland a Dr. Rupert Young z Perceptual Robots, kteří vedou mezioborový výzkum neurověd a robotiky. Student umění ze Severního Irska – Terri Ogle (Belfast). Ze Spojených států se účastní producent nového snímku R.U.R. Bernie Stern a Lucy Burns – profesorka robotického divadla. Oba jsou z Los Angeles. Přednášku bude mít i umělkyně robotického zvuku Sara Dittrich z Ohia a LEGO Mindstorms designer Lee Magpili z Brooklynu.


Z Dánska přijede LEGO Group a představí své LEGO MINDSTORMS roboty a jejich využití v domácnosti a vzdělávání. Pro střední školy je speciálně připraven robotický kit využívaný pro STEM-curriculum. Kanadský expert na LEGO MINDSTORMS Marc-André Bazergui ukáže své LEGO MINDSTORMS verze robotů R2-D2 a Wall-E a k tomu povede prezentace a workshopy některými z nejlepších stavitelů a designérů LEGO MINDSTORMS.

Světově první LEGO robotická skupina – italská Toa Mata Band, inspirována kapelami Kraftwerk a Depeche Mode, bude mít koncert. Umělec nových médií ::VTOL:: z Ruska bude mít vystoupení ve zvuku robotického tetování. Dále vystoupí český umělec Stanley Povoda a jeho kapela humanoidních robotů a salvadorský robotický umělec Fernando Orellana. Podílejte se na prvním ročníku soutěže servisní robotiky Tour the Stairs.

A konečně, vedoucí výzkumníci robotiky z Českého vysokého učení technického povedou prezentace na letošním Cafe Neu Romance a zároveň zvou na prohlídku robotické laboratoře.

Info

Cafe Neu Romance 2014
26. - 29. 11. 2014
Galerie NTK a IIM, Praha

www.cafe-neu-romance.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.