Zprávy / Ceny/Awards

Česká jazzová sklizeň 2018 zná vítěze

Česká jazzová sklizeň 2018 zná vítěze

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 09.04.2018

Český rozhlas Jazz ocenil nejlepší jazzová alba roku 2017. Za nejlepší jazzovou nahrávku uplynulého roku označila stanice album Země saxofonisty Luboše Soukupa. Odbornou anketu Česká jazzová sklizeň pořádá Rozhlas již pátým rokem, její součástí je i přehled všech vydaných nahrávek a databáze klubů.

Panel devíti hudebních publicistů a promotérů nakonec za nejlepší českou jazzovou desku roku 2017 zvolil album Země saxofonisty Luboše Soukupa. Na nahrávce se podílela Soukupova dánská sestava a jako hvězdný host beninský kytarista a zpěvák Lionel Loueke. Na druhém místě ankety se umístilo album basisty Tomáše Lišky a zvláštní ocenění poroty si odnesla reedice historických nahrávek Karla Velebného.


Anketa o nejlepší jazzové album je součástí katalogu Česká jazzová sklizeň, který každoročně mapuje všechny vydané nahrávky daného žánru v zemi. V seznamu vydaných desek lze opět vysledovat několik výrazných trendů. Směle se rozvíjí volně improvizační, experimentální proud, pozoruhodné je oslnění souljazzem, na světlo se derou nejmladší fúze s hip-hopem, nechybí jazzrock, etnické vlivy či dokonce smooth-jazz.

Info

Česká jazzová sklizeň 2018
web radia

Foto © Tomáš Vodňanský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články