PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Česká mezinárodní hudební scéna v Klubovně

Česká mezinárodní hudební scéna v Klubovně

|

V sobotu 13. ledna 2018 se v pražském kulturním centru Klubovna uskuteční koncert dvou výrazných představitelů současné české nezávislé hudební scény, které spojuje nejen alternativní rock popové zaměření, ale také mezinárodní kořeny: česko-francouzská kapela Palindromes a britsko-česko-řecká kapela Darren Eve.

Šumperská skupina Darren Eve vznikla v roce 2015 jako britsko-řecké duo, které vytvořili Darren Eve (kytara, zpěv) a Nikos Mistakidis (bicí, samply). Ještě v tomtéž roce zaznamenala kapela své první úspěchy: vydání své první vinylové desky, po níž následovalo vysílání jejich skladeb v českých i britských celostátních rádiích a krátké turné po státech západní Evropy. Výsledkem bylo zařazení kapely do seznamu "the best of 2015" hudebními servery Alter Echo a Indie Music CZ. V roce 2016 se ke kapele přidala basistka Vendula Pukyšová a jejich skladby, prodchnuté jazzovými a bluesovými melodiemi, dostaly novou dynamiku. Od té doby se trio stihlo proslavit svými živými vystoupeními, která se vyznačují nebývale silnou energičností a spontaneitou.


Pražskou česko-francouzskou kapelu Palindromes není potřeba pravidelným návštěvníkům Klubovny dlouze představovat: 13. ledna zde vystoupí již po třinácté. Její skladby jsou založené na nekonečně proměnlivých abstraktních strukturách doplněných živě tvořenými samply. Jde o výjimečně zdařilou kombinaci indie rockové muziky oživené prvky post-rocku a popu, ale také math rocku a shoegaze. Výsledkem tohoto mixu více i méně známých hudebních stylů je vysoce emocionální a instrumentálně precizní hudební zážitek umocněný poetickými anglickými a francouzskými texty.

Info

Palindromes + Darren Eve
13. 1. 2018 19:30
Klubovna, Praha

www.facebook.com/events/142267743147077
www.facebook.com/klubovna

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Tony Buck sólově v Punctu

Tony Buck sólově v Punctu

redakce |
Sólová jízda multiinstrumentalisty a opory kultovní kapely The Necks. Tonyho Bucka doplní v pražském Punctum britský kytarista Jon Collin.

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
colours 2018 (to, co se nemaže)